Tworzenie pod stron pod jedną domeną

Witam,

Mam taką sprawę, mam wykupioną domenę, powiedzmy domena.pl , na raspbery pi mam serwer ze swoją stroną www która chciałbym podpiąć pod domenę. Domenę mam na serwisie nazwa.pl i jestem tam w stanie dokonać przekierowanie na moj adres ip powiedzmy 111.11.11.111. Wtedy wpisuje w adresie strony domena.pl/html/index.php , ale chciałbym zrobić żeby działało to na przykład tak że wpisuje adres np strona.domena.pl i robi się przekierowanie na adres 111.11.11.111/html/index.php.

Jak to zrobić ?

W panelu klienta na nazwie wyedytuj ustawienia DNSów na swój hosting (swoja drogą to trzymanie domeny na nazwie to jakaś pomyłka z uwagi na chore ceny)

W panelu na hostingu podpinasz domenę pod konkretny katalog i masz główny adres. Potem możesz utworzyć subdomeny i skierować je na inny katalog i cała filozofia.

 

I generalnie jak masz po domenie /html/ w urlu to masz źle coś zrobione. Po prawidłowym wydelegowaniu DNSów i ustawieniu domeny powinno być domena.pl (ewentualnie z index.php czy index.html,  najlepiej bez tych dodatków).

Ale to co piszesz miało by sens gdybym miał hosting www na jakimś portalu, ale ja mam na swoim urządzeniu.

Co do DNS mógłbys mnie nakierować jak na swoim raspbiery mam skonfigurować te dnsy żeby strone pokazywało na naziwe ?

Co do ceny nazwy, 100zł za rok za domene, dobra obsługe klienta i stabilnośc … stać mnie wydaje mi się to nie za dużo.

Garść informacji która być może Ci się przyda:

Serwer WWW na przykładzie Raspberry Pi

Pytaj o takie sprawy support serwera na jakim masz konto - powinni szybko zareagować. Zobacz też czy tego typu informacji nie mają po prostu w FAQ.

W poradniku co kolega zapodał masz wzmiankę jak ustawić DNSy. Powinno pomóc, a jeśli nie to przynajmniej będziesz wiedział czego szukać.

Co do cen nazwy - 123 bo jeszcze VAT. Za to samo w ovh (są jeszcze ciut tańsze opcje) zapłacisz 50 z VAT (procentowo ok. 60% taniej) i ze stabilnością też problemów nie ma. Przy jednej domenie to różnica niewielka, przy 10 już masz 723 rocznie do przodu.

Oj, nawet przy jednej domenie kilkadziesiąt złotych to jednak spora różnica, więc nie mówmy, że jest inaczej :wink:

Kilkadziesiąt domen to już potężne sumki - przynajmniej jak dla mnie.