Tworzenie podświetlanego, wysuwanego menu

Jak stworzyć podświetlane, wysuwane menu, nie używając do tego programu a samego kodu HTML, CSS lub JavaScript. Podświetlanie np. takie jak menu górne vortalu albo np. takie jak na http://4layouts.com lub wysuwanie takie jak http://nasa.gov. Nie chcę po prostu kopiować bezczelnie czyichś pomysłów, więc pytam czy ktoś wie :smiley:

Jeśli ja Ci podam to skopiujesz bezczelnie mój pomysł :smiley: A tak na poważnie to zobacz jak parę osób to rozwiązało, bardzo często skorzystało z gotowych rozwiązań, a jak nie to po prostu na bazie tych kilku/ kilkunastu stron napiszesz swoje.

program Xara byle jaka wersja ma takie możliwości

Tylko, że Xara jest na 30 dni, a pełna wersja kosztuje :smiley: Może jest coś darmowego, takiego godnego uwagi :?:

darmowe ciężko… musisz sie zadowolić 30 dniami :smiley:

To co jest na stronie N.A.S.A. można bez problemu zrobić za pomocą frameworka Spry (działającego na zasadzie AJAX’a), firmy Adobe (Link do materiałów [EN])). Co do menu, to rzeczywiście gdybyś chciał to zrobić przypuśćmy we flash’u, to potrzebowałbyś programu (najczęściej płatnego - niestety), ale o ile mnie pamięć nie zawodzi, to w (przynajmniej w firefox’ie) niektórych przeglądarkach są już obsługiwane atrybuty CSS służące do animacji (wejścia, wyjścia, przezroczystość). Poczytaj na stronach W3C, albo poszukaj czegoś po adresem http://w3schools.com/. Powodzenia. ;]

Próbowałem coś zrobić w Sothinku iii się nie udało, bo nie wiem jak użyć tych skryptów :?