Tworzenie portalu społecznościowego


(Blahsyf) #1

Witam,

potrzebowałbym utowrzyć portal społecznościowy, skupiający ludzi oraz udostępniać im poprzez niego pewne materiały. Chciałbym Was prosić o radę, jak to wszystko ogarnąć. Z tworzeniem stron miałem kiedyś troszkę doczynienia, znam język HTML w stopniu myślę średniozaawansowanym (dawno nic kreatywnego nie tworzyłem), jednak myślę, żę jak przysiądę to dam rade sobie to poprzypominać i podnieść swoje umiejętności.

Prosiłbym Was o radę, z której strony się za to wszystko zabrać, ażeby przynosiło to jakieś efekty :wink:. Takie portale to już pewnie PHP, dlatego co polecacie do nauki? Napewno kupię kilka książek z helionu z nadzieją, że mi w czymś pomogą :lol:

Dodam także, że czasu na naukę mam dosyć sporo (portal ten planuję zbudować za jakiś czas).

Jak wygląda budowa takich profesjonalnych serwisów? Wszystko pisze się "z palca" czy korzysta się z jakiś gotowych skryptów/paczek?

Chciałbym, abyście się na ten temat wypowiedzieli. Próbować sam(da radę to w jakimś sensownym czasie wszystko opanować?), czy lepiej zlecić komuś wykonanie?

Pozdrawiam :slight_smile:


(matiit) #2

Najlepiej wykorzystać jakiś framework.

We frameworku masz dużo kodu już napisane, tzn funkcje logowania, stronicowania itd...

Poza tym musisz przede wszystkim nauczyć się OOP


(Mathew) #3

A najlepiej zlecić takie ekstremalne eksperymenty komuś kto się na tym zna.


(Skr3czu) #4

Z tego co piszesz...

Nie ogarniesz tego w tydzień, dwa, trzy...

Jeżeli masz kupę kasy to lepiej zleć to komuś, np. przez serwis Zlecenia.przez.net.

Pozdrawiam.


(etam) #5

Do takich dużych projektów PHP się nie nadaje. Dużo lepiej nadają się Ruby lub django.

np. stworzenie bloga z systemem komentarzy w django to jest 10min roboty.


(Blahsyf) #6

Zainteresowało mnie django, jak oceniacie stopień trudności tego języka? Czy nawet średniorozgarnięty programista jak "przysiądzie" do nauki, to jest w stanie go opanować? Czy to jakiś hiper poziom proramowania jest? :wink:

Przeglądałem dokumentację django i widzę, że materiały do pracy z django można stosunkowo łatwo zdobyć. Jeśli już zdecyduję, że będę ten projekt robił sam, to właśnie w django. Dobry wybór? :stuck_out_tongue:


(M@ster) #7

django to po prostu framework dla pythona., no przynajmniej tak stoi na ich stronie :).

Stworzenie bloga w frameworku dla php to też 10min roboty.


(Blahsyf) #8

Wczoraj kupiłem książkę Python i Django. Programowanie aplikacji webowych. Zabieram się właśnie do czytania, ciekaw jestem, czy jest to pozycja która mi wystarczy, czy może będę musiał najpierw dogłębnie poznać Pythona. :wink: