Tworzenie portalu społecznościowego

Witam,

potrzebowałbym utowrzyć portal społecznościowy, skupiający ludzi oraz udostępniać im poprzez niego pewne materiały. Chciałbym Was prosić o radę, jak to wszystko ogarnąć. Z tworzeniem stron miałem kiedyś troszkę doczynienia, znam język HTML w stopniu myślę średniozaawansowanym (dawno nic kreatywnego nie tworzyłem), jednak myślę, żę jak przysiądę to dam rade sobie to poprzypominać i podnieść swoje umiejętności.

Prosiłbym Was o radę, z której strony się za to wszystko zabrać, ażeby przynosiło to jakieś efekty ;). Takie portale to już pewnie PHP, dlatego co polecacie do nauki? Napewno kupię kilka książek z helionu z nadzieją, że mi w czymś pomogą :lol:

Dodam także, że czasu na naukę mam dosyć sporo (portal ten planuję zbudować za jakiś czas).

Jak wygląda budowa takich profesjonalnych serwisów? Wszystko pisze się “z palca” czy korzysta się z jakiś gotowych skryptów/paczek?

Chciałbym, abyście się na ten temat wypowiedzieli. Próbować sam(da radę to w jakimś sensownym czasie wszystko opanować?), czy lepiej zlecić komuś wykonanie?

Pozdrawiam :slight_smile:

Najlepiej wykorzystać jakiś framework.

We frameworku masz dużo kodu już napisane, tzn funkcje logowania, stronicowania itd…

Poza tym musisz przede wszystkim nauczyć się OOP

A najlepiej zlecić takie ekstremalne eksperymenty komuś kto się na tym zna.

Z tego co piszesz…

Nie ogarniesz tego w tydzień, dwa, trzy…

Jeżeli masz kupę kasy to lepiej zleć to komuś, np. przez serwis Zlecenia.przez.net.

Pozdrawiam.

Do takich dużych projektów PHP się nie nadaje. Dużo lepiej nadają się Ruby lub django.

np. stworzenie bloga z systemem komentarzy w django to jest 10min roboty.

Zainteresowało mnie django, jak oceniacie stopień trudności tego języka? Czy nawet średniorozgarnięty programista jak “przysiądzie” do nauki, to jest w stanie go opanować? Czy to jakiś hiper poziom proramowania jest? :wink:

Przeglądałem dokumentację django i widzę, że materiały do pracy z django można stosunkowo łatwo zdobyć. Jeśli już zdecyduję, że będę ten projekt robił sam, to właśnie w django. Dobry wybór? :stuck_out_tongue:

django to po prostu framework dla pythona., no przynajmniej tak stoi na ich stronie :).

Stworzenie bloga w frameworku dla php to też 10min roboty.

Wczoraj kupiłem książkę Python i Django. Programowanie aplikacji webowych. Zabieram się właśnie do czytania, ciekaw jestem, czy jest to pozycja która mi wystarczy, czy może będę musiał najpierw dogłębnie poznać Pythona. :wink: