Tworzenie projektów stron

Witam. Mam zamiar w najbliższym czasie zacząć tworzyć projekty stron internetowych. Możecie mi doradzić w jakim programie najlepiej sie za to zabrać??

Jakikolwiek edytor z kolorowaniem składni…

Jest ich tysiące… Musisz kilka przetestować i dobrać sobie jakiś pod siebie…

Do szybkich edycji używam Notepad++

http://cloud9ide.com/

polecam darmowy program zajączek

koledze chyba nie chodziło o pisanie stron tylko o ich projektowanie; Photoshop albo najlepiej Fireworks z tej samej firmy, pzdro

Ja od siebie polecę kED, sam używam, kolorowanie składni, szablony, zamykanie znaczników, itp. Świetne narzędzie i oczywiście darmowe.

Można próbować Pixia i GIMP. Do tego drugiego niejeden raz trzeba naprawdę znaleźć dobry pomysł na wykorzystanie narzędzi żeby osiągnąć taki efekt jak w PS przy pomocy 2 machnięć.

Ja odkąd pamiętam pracuję na Adobe Photoshop CS3. Nowsze wersje mi jakoś nie podchodzą… Może to dlatego że pracowałem na nich góra godzinę… :wink:

Do kodowania polecam darmowy Notate++

Czasem nie ma sensu, zabija cena. Niektórzy mają nawet CS2, który uważają za wystarczającą wersje.

Taka prawda, że do pocięcia stronki wystarczy każdy Photoshop powyżej 7…

Wszystko tylko photoshop. O ile zakład, że 90% osób proponujących ten program sami mają go pirackiego przez co zmuszają osobę która ślepo wierzy w poradę do piractwa …

I większość osób korzysta z 5% możliwości tego kombajnu :wink:

A to akurat ja, bo raz na jakiś czas webdesign zrobię i potnę, ew. grafikę i coś zmienię na zdjęciu. Aha, no i na tablecie rysunki… :wink:

Wolę 5% możliwości w Photoshopie od 100% w GIMPie z porąbanym interfejsem :evil:

Jako użytkownik domowy jeszcze można skorzystać z Photoshopa jako pirata, ale już ktoś kto zajmuje się profesjonalnie grafiką i ma zarejestrowaną działalność photoshopa zakupić musi, bo nie wiadomo kiedy godzina ta najdzie i panowie z kryminalnej wpadną sprawdzić firmę… Konkurencja nie śpi. Gimp jest dobrym programem, kombajnem również jeżeli chodzi o grafikę a interfejs trzeba poznawać trochę dłużej, ale wcale nie ustępuje photoshopowi. Zmiana podejścia i nawet Gimp jest piękny.

Wszystko to kwestia nastawienia. Jak każdy pirat poleca pirata, a potem ten drugi pirat nie wiedzący nic o programie ściąga pirackiego ps i potem nic nie umie (jak i na freeware), ale uczy się tych swoich podstaw na tym ps. I znów go poleca innym mimo, iż kretyn nie potrafi go obsługiwać.

Btw różnice między ps a gimp są minimalne (głównie w interfejsie)

Żeś dał czadu :smiley: I ta różnica kosztuje 400-800E?

Od GIMPa można zacząć jeśli ktoś nie miał z niczym styczności. Photoshop jest dla profesjonalistów