Tworzenie projektów stron


(Djwiesniak) #1

Witam. Mam zamiar w najbliższym czasie zacząć tworzyć projekty stron internetowych. Możecie mi doradzić w jakim programie najlepiej sie za to zabrać??


(ziggurad) #2

Jakikolwiek edytor z kolorowaniem składni...

Jest ich tysiące... Musisz kilka przetestować i dobrać sobie jakiś pod siebie...

Do szybkich edycji używam Notepad++


(system) #3

http://cloud9ide.com/


(Jack8103) #4

polecam darmowy program zajączek


(Jim1961) #5

koledze chyba nie chodziło o pisanie stron tylko o ich projektowanie; Photoshop albo najlepiej Fireworks z tej samej firmy, pzdro


(c7s) #6

Ja od siebie polecę kED, sam używam, kolorowanie składni, szablony, zamykanie znaczników, itp. Świetne narzędzie i oczywiście darmowe.


(ra-v) #7

Można próbować Pixia i GIMP. Do tego drugiego niejeden raz trzeba naprawdę znaleźć dobry pomysł na wykorzystanie narzędzi żeby osiągnąć taki efekt jak w PS przy pomocy 2 machnięć.


(Mayerproject) #8

Ja odkąd pamiętam pracuję na Adobe Photoshop CS3. Nowsze wersje mi jakoś nie podchodzą.. Może to dlatego że pracowałem na nich góra godzinę.. :wink:

Do kodowania polecam darmowy Notate++


(ra-v) #9

Czasem nie ma sensu, zabija cena. Niektórzy mają nawet CS2, który uważają za wystarczającą wersje.


(Bartosz Hendler) #10

Taka prawda, że do pocięcia stronki wystarczy każdy Photoshop powyżej 7...


(Drobok) #11

Wszystko tylko photoshop. O ile zakład, że 90% osób proponujących ten program sami mają go pirackiego przez co zmuszają osobę która ślepo wierzy w poradę do piractwa ...


(ziggurad) #12

I większość osób korzysta z 5% możliwości tego kombajnu :wink:


(Mayerproject) #13

A to akurat ja, bo raz na jakiś czas webdesign zrobię i potnę, ew. grafikę i coś zmienię na zdjęciu. Aha, no i na tablecie rysunki.. :wink:


(system) #14

Wolę 5% możliwości w Photoshopie od 100% w GIMPie z porąbanym interfejsem :evil:


(eyeti) #15

Jako użytkownik domowy jeszcze można skorzystać z Photoshopa jako pirata, ale już ktoś kto zajmuje się profesjonalnie grafiką i ma zarejestrowaną działalność photoshopa zakupić musi, bo nie wiadomo kiedy godzina ta najdzie i panowie z kryminalnej wpadną sprawdzić firmę.. Konkurencja nie śpi. Gimp jest dobrym programem, kombajnem również jeżeli chodzi o grafikę a interfejs trzeba poznawać trochę dłużej, ale wcale nie ustępuje photoshopowi. Zmiana podejścia i nawet Gimp jest piękny.


(Drobok) #16

Wszystko to kwestia nastawienia. Jak każdy pirat poleca pirata, a potem ten drugi pirat nie wiedzący nic o programie ściąga pirackiego ps i potem nic nie umie (jak i na freeware), ale uczy się tych swoich podstaw na tym ps. I znów go poleca innym mimo, iż kretyn nie potrafi go obsługiwać.

Btw różnice między ps a gimp są minimalne (głównie w interfejsie)


(ra-v) #17

Żeś dał czadu :smiley: I ta różnica kosztuje 400-800E?

Od GIMPa można zacząć jeśli ktoś nie miał z niczym styczności. Photoshop jest dla profesjonalistów