Tworzenie RAID

witam,

Mam następujące pytanie:

Posiadam dysk sATA Seagate 250GB, dokupiłem okazyjnie drugi taki dysk tez sATA Seagate i też 250GB. chciałbym z tego zrobić RAIDa 1 (mirroring). Moja płyta główna to ASUS M3N, obsługuje RAIDa, zainstalowany system to Win Xp Pro SP3. Dysk podzielony na 3 partycje NTFS.

I moje pytanie - czy można z już działającego jednego dysku z zainstalowanym systemem operacyjnym stworzyć (po dodaniu drugiego identycznego dysku) macierz RAID 1? Co się stanie z systemem po podłączeniu drugiego dysku i ustawieniu obu dysków w trybie RAID 1? Czy system i dane na dysku zostaną zachowane czy trzeba będzie od nowa wszystko instalować?

Jeśli trzeba wszystko od nowa to czy dałoby radę zrobić obrazy partycji, zgrac na inny nośnik (dysk lub plyty), potem utworzyć RAIDa 1 a na sam koniec zgrać z obrazów parytcji zawartości poszczególnych partycji?

system nie wstanie, należy wykonać kopię (obraz systemu) skonfigurować RAID załadować sterownik RAID w trybie DOS i przywrócić na macierz wykonany wcześniej obraz (aplikacje Symantc’a obsługują niektóre kontrolery RAID).

ok, dzieki