Tworzenie samochodziku z Raspberry Pi

(Jeśli w złym miejscu proszę o przeniesienie)

Chciałbym zrobić model samochodu z jednym mocnym elektrycznym silniczkiem(małe koła zębate rozprowadzą na dwa koła tylnie), który będzie sterowany za pomocą Raspberry pi, które będzie odbierało sygnał z pada od PS3 przez odbiornik bluetooth. Jednak nie wiem jak mam się do tego zabrać :\ od razu mówię Nie znam się ani trochę na programowaniu,jednak nie jestem na maksa zielony

Jakieś pomysły???

Podpytaj ludzi z portalu, to są: Cyryllo oraz Command-dos :slight_smile:

mnie nie pytaj - fora są od tego :wink: a tak całkiem na serio, to nie mam doświadczenia w budowie takich maszyn - @Cyryllo jak najbardziej jest kompetentną osobą w temacie…

Powinieneś wybrać jakiś język programowania. Myślę, że Python będzie tutaj najlepszy. Naucz się chociaż podstaw.

Prościej i będzie to zrobić na arduino. Sterowanie padem może być problemem. lepiej chyba wspierany jest ten od XBoxa.  Prościej za to użyć do sterowania telefonu.

Programowania trzeba się jednak trochę poduczyć. Sam chce zrobić taki projekt jak tylko znajdę trochę czasu, wtedy na pewno go opiszę :wink:

to może być na telefon (dzięki za radę mikolaj_s)nie mam arduino, tak więc to chyba odpada :\

widziałeś taki samochód na stronie Microsoftu?

I tak musisz dokupić parę elementów. Np. bluetooth, sterownik silników, same silniki. A sam klon Arduino może kosztować 20 zł.

tak wiem ze musialbym dokupić pare lementów. Nie nie znalazlem tego na stronie microsoftu