Tworzenie serwera do gry na CBA.pl

Witam, mam konto na CBA.pl i chciałbym stworzyć(jeśli jest to możliwe) serwer gry minecraft lub CS(Counter-Strike) 1.6, wiem że do minecrafta będe musiał zainstalować jave na serwerze, no i teraz powiem że robie to pierwszy raz i potrzebuje poradnika(lub czegoś innego), który wytłumaczył by mi wszystko krok po korczku.

Mam wrażenie że za darmo nie dasz rady chyba :confused:

Naiwne marzenia…

A coś więcej powiecie?

No to powiedźcie na jakim serwerze za free mam to zrobić?

Albo chociaż jak to mam zrobić bo jestem pełen nadzieji i chęci, a teraz trace zapał… :grab:

Praktycznie za free to możesz sobie w domu postawić, myślisz że ktoś będzie działał charytatywnie żebyś mógł sobie z kolegami pograć?

Zboczek xD :wink:

Słyszałem/Czytałem że się tak da więc pytam :slight_smile: , a po za tym tak nie myśle, tylko pytam czy w ogóle się da, bo jak się da, to pieniędzy nie będe przetracał na byle co, w sumie przecież CBA.pl daje hosting więc czemu niemogę zrobić na nim serwera gry.

A tak propo, to jeśli dają hosting na strone za free, to mogę zamiast strony umieścić serwer gry za free.

Proszę o pomoc, a i będe próbował z całych sił żeby zrobić serwer za darmo.

 

PS: Tak chce pograć z kolegą/kolegami :wink: ale i też chce zobaczyć czy się da, z ciekawości…

Da się ale na hostingach które umożliwiają uruchamianie własnych aplikacji/instalacje dodatkowego oprogramowania, co wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Aha, a da się z hostować serwer na własnym komputerze?

Da się, tylko nie jest to zbyt wygodne.

Ale zawsze warto spróbować :slight_smile:

Nie warto. Średniej klasy mmorpg na łączu symetrycznym 100/100 pociągnie od 50-100 osób bez lagów. Do tworzenia internetowych gier potrzebna jest cała infrastruktura.Ale jeśli masz dobry pomysł, albo już nawet skończony projekt, nie widzę problemu, byś tę inwestycję poczynił.

kostek135:

Ja nie chce tworzyć od razu całej gry/serwera dla ponad 100 osób, chociaż kiedyś o tym myślałem, więc dzięki za porade bo może jeszcze kiedyś się zdecyduję, ale jak na razie to chce stworzyć serwer gierki(Minecraft lub CS 1.6) dla bynajmniej 2-3 osób :smiley:

marcin86s:

Podałbyś mi coś co by mi objaśniło jak to zrobić?

@jojojo123: http://lmgtfy.com/?q=stawianie+serwera+minecraft

 

Jeśli masz router, musisz jeszcze przekierować odpowiednie porty, lub ew. skorzystać z opcji DMZ w routerze.

 

No i podstawą jest to, że musisz mieć publiczne IP, bez tego serwer może postawisz, ale łączność z nim będą mieć tylko osoby z sieci twojego ISP.