Tworzenie sieci Wifi w domu - jakiego urządzenia potrzebuję?

Witam,

posiadam internet radiowy. Od anteny idzie kabel do czarnej puszki z której wychodzą dwa kable, jeden to zasilanie, a drugi prosto do komputera ( przepraszam, że tak nie profesjonalnie, ale się po prostu na tym nie znam). Z tego co wiem to mój komputer nie ma wbudowanego wifi. Czy moglibyście mi doradzić co muszę kupić (najlepiej podrzucić linki), żeby móc nadawać sygnał wifi w moim domu, który będzie odbierany przez komputery i telefony? z góry dziękuję.

To co nazywasz anteną, to najprawdopodobniej AP, działający w trybie klienta, przynajmniej tak wynika z twojego opisu. W tym przypadku możesz kupić albo AP z NAT, albo router, ale najbezpieczniej i pewniej będzie jak kupisz po prostu router, bo jak wybierzesz zły AP, to będzie później problem, a dodaktowo router posiada czteroportwy przełacznik, więc można zawsze w razie potrzeby podłączyć komputery kablem sieciowym. Róznica w cenie jest przeważnie niewielka, dlatego lepiej kupić router.

Możesz mi polecić jakiś tani router, który będzie działaś u mnie?

Określ do jakiej ceny oraz jakie potrzeby ma spełniać router, który chciałbyś kupić i zadaj pytanie w tym temacie :arrow: wybor-routera-kablowego-kablowki-osiedlowki-upc-itp-t420294.html

Moja propozycja to TP-link WR740N lub WR841N.