Tworzenie skrótu do MC

Pytanie godne laika: Jak utworzyć na pulpicie skrót do Midnight Commandera ? Tworzę skrót, wpisuję katalog roboczy i polecenie i nie uruchamia się. Jak utworzyć działający skrót ?

EDIT

Acha, i chciałbym, aby od razu uruchamiał się w roocie

No to nie jesteś sam z tym problemem, ale spróbuj utworzyć aktywator i podać ścieżkę do tego programu. Powinno odpalić.

Pozdro

zaznacz uruchom w terminalu.

Też nie działa… obecnie uruchamiam MC apletem Sesje Terminala z paska zadań KDE… problem polega na tym, że chyba trzeba zrobić jakiś skrypt, bo MC uruchamia się spod konsoli

Złączono Posta : 12.07.2007 (Czw) 22:46

ale gdzie ? nie ma takiej opcji we właściwościach skrótu

A znasz pełną ścieżkę do tego programu???

/usr/bin/mc

problem w tym, że mc pracuje w konsoli, a jak tworze skrot do mc to nie system nie wie co robic… bo najpierw trzeba uruchomic konsole w potem mc… i nie wiem jak to zrobić. taka drobna rzecz, a tyle problemów sprawia heh :?

w Gnome jest taka opcja w KDE nie ma (otwórz w terminalu)

A jakie polecenie w KDE otwiera terminal ? bo w Gnome to “gnome-terminal”

Lense podaj to się skrypt napisze.

adami polecnie konsole. Kiedyś pisałem skrypt na uruchomienie klienta sieci PolChat (AmiX) pod terminalem, ale po prostu nie pamiętam jak to zrobiłem, posiłkowałem się wskazówkami z forum… W Konsoli po prostu wpisumę MC i mi odpala MC, ale chcę mieć go na pulpicie

adami

konsole

Tak to należy zrobić w Gnome

8b38e804cfd21d3959b6f758bdcd8bf9.png

I o ile pamiętam w KDE powinna być opcja do “zaptaszkowania” uruchom w terminalu. Pozatym

w terminalu kde można w ustawieniach sesji ustawić aby mc uruchamiał się po otwarciu terminala.

JesperKyd właśnie nie ma takiej opcji… dla mnie, jako raczej newbie ciężko samemu pisać skrypt… dlatego proszę o nie udzielanie odpowiedzi nt. GNOME i dla zaawansowanych userów…

Znalazłem jak zrobić aktywator w KDE, klik

Zwróć uwagę na zrzut ekranu klik

Jest tam okienko Nowy aktywator

zrzutekranuub3ph0.png

Bardzo wyraźnie widać tam mały kwadracik a obok Uruchom w terminalu. W miejscu polecenie wystarczy wpisać mc

Zastosowałem się do rady JesperKyd i wszystko OK. Tylko czy ktoś wie może, jak zrobić, żeby od razu startował w roocie ?

jako polecenie daj kdesu mc?

Może pomoże…

btw jak zrobiłeś ten aktywator? bo ja w kde w utwórz aktywator nie widzę uruchom w terminalu.

po prostu w opcjach znalazłem “Uruchom jako użytkownik” wybrałem roota i wszystko chodzi w porządku.

Spróbuj jako polecenie wpisać sudo mc.

U mnie to działa.

JesperKyd

teraz i ja doszedlem do rozwiązania.

Jest tam w zaawansowane opcja uruchom jako inny użytkownik.