Tworzenie skrótu do opcji "Zamknij system, Uruchom ponownie"

Witam,

Użytkownicy Windows Visty, aby dostać się do opcji wyłączenia, ponownego uruchomienia komputera, wylogowania czy innych, muszą wiele razy klikać:

0e52fb4019073763m.jpg

Jednak w Windows XP opcje te także nie są “na wierzchu”. Zaprezentuję więc dzisiaj, jak zrobić, aby skróty do nich były na pulpicie wraz z wybraną ikonką i odpowiednią nazwą. No więc zaczynamy!

Klikamy prawym klawiszem myszki na wolne miejsce na pulpicie, następnie wybieramy polecenie Nowy, a następnie Skrót. W nowym oknie ‘Tworzenie skrótu’ wpisujemy polecenie shutdown wraz z odpowiednim parametrem z tabelki:

Na przykład komenda shutdown -f -s spowoduje restart peceta wraz z natychmiastowym zamknięciem aplikacji. Klikamy Dalej i w pole, które się pojawi wpisujemy nazwę, jaką chcemy nadać skrótowi, np. Restart systemu. Klikamy Zakończ.

Na pulpicie pojawił się nowy skrót. klikając na niego podwójnie, zrestartujemy system. Możemy stworzyć też kolejne skróty i zmieniać ich wygląd.

Aby nadać skrótom bardziej efektowny wygląd, klikamy na nie prawym klawiszem myszki i wybieramy polecenie Właściwości. W nowym oknie przechodzimy na zakładkę Skrót i klikamy na przycisk Zmień ikonę… Teraz możemy wybrać jedna z ikon systemowych lub wskazać własny plik ICO, za pomocą przycisku Przeglądaj… Na koniec wybieramy OK.


Porada ta służy głównie dla użytkowników Windows XP, ale w Viście nazwy opcji są podobne i nic nie stoi na przeszkodzie, aby ona tam też zadziałała.

Uzupełnię wypowiedź przedmówcy małą informacją, że do tego samego celu można wykorzystać gotowe rozwiązanie jakim jest pakiet o nazwie “mini Shutdown Utilities”, który jest zbiorem maleńkich bezinstalacyjnych modułów

http://www.download.com/Mini-Shut-Down- … 53742.html

Nie tylko dla użytkowników Windows XP, ponieważ także dla użytkowników Windows 8 Consumer Preview, bo żeby wyłączyć komputer trzeba specjalnie wejść w settings>shutdown>shutdown computer

Ustawienie skrótu klawiszowego na hibernację w Windows 7

ustawienie-skrotu-klawiszowego-hibernacje-windows-t487966.html

Tak się składa że w XP Viście czy Windows 8 potrzeba jednakowej liczby kliknięć

XP

1.Klikamy start

2.Wyłącz komputer

3.Wyłącz

3 kliknięcia

Vista

1.Kliknięcie logo Windows

2.Kliknięcie ikony w menu start

3.Wybranie opcji

3 kliknięcia

Windows 8

  1. Wysunięcie menu - nie wymaga kliknięcia wystarczy gest myszą

2.Kliknięcie ikony settings

2.Kliknięcie Power

  1. Wybranie opcji

Też 3 kliknięcia