Tworzenie skryptu komentarzy

Witam. Postanowiłem napisać prosty skrypt komentarzy opierający się o pliki .txt. Do dodawania komentarzy chcę użyć oczywiście formularza i skryptu php ( Zapis i odczyt z pliku). Tylko nie wiem, w którym miejscu w kodzie wstawić formularz. Pomyślałem, że może tak:

fwrite($plik, "Tutaj wstawić formularz")

Dobrze myślę, czy to jakoś inaczej?

  1. Robisz normalny formularz w HTMLu i CSS, dodajesz odpowiednie, pola i różne nazwy dla nich naturalnie.

  2. Kod PHP obsługujący formularz wstawiasz nad kodem HTML

    <?php include 'form_zapisz.php'; ?>
  3. We form_zapisz.php tworzysz kod sprawdzający przykładowo - czy wszystkie wymagane pola nie są puste itp. 3a. Jęsli jest wszystko ok to zapisujesz do pliku w jakimś ustalonym formacie np.

    fputs($plik, “nick\tdata\tkomentarz\n”)

gdzie \t - tabulacja , \n nowa linia 3b. Jeśli cos jest nie podstawiasz pod zmienną treść komunikatu np.“Wypełnij pola” i wyświetlasz ją gdzieś we formularzu. Przy zapisywaniu do pliku musisz pamiętać o kilku rzeczach - wykorzystać funkcje fopen, fclose, fputs (powinno się też flock) - trzymać się jednego schematu zapisu - przykład powyżej - aby móc to odczytać - katalog z uprawnieniami do zapisu oraz pliki txt muszą mieć prawa do zapisu WAŻNA RZECZ - BEZPIECZEŃSTWO. w katalogu z plikami .txt wstaw plik “.htaccess”

Allow From localhost 127.0.0.1

Deny From All

Co to robi to sam sprawdź wyświetlając plik txt w przeglądarce bez .htaccess i z nim.