Tworzenie spisu tabel w word 2003

Witam,

mam kilkudziesięciu stronicowy dokument, do ktorego muszę zrobić spis tabel.

Niby wszystko wiem jak się robi.

Najpierw do każdej z tabeli trzeba dodać podpis ( jest ich w sumie 32) a potem podbnie jak ze spisem tresci , tylko zamiast spisu tresci wybiera się spis rysunków/tabel. To jest dla mnie jasne.

Ale pojawia się poroblem przy podpisanu owych tabel. Etykieta służąca do podpisania tabel jest za krótka, nie miesci się w niej cała nazwa tabelki. Dodam ze ważne jest aby cała nazwa tabeli widniała w spisie.

Czy jest na to jakiś sposób? ( przypominam ze to word 2003)

Nie wiem, czy dobrze cię zrozumiałem, ale dlaczego wpisujesz treść podpisu tabeli do etykiety? Przecież to się robi tak, że najpierw ustawiasz sobie jak etykieta ma wyglądać (styl, numerowanie, czy podpis ma się wstawiać automagicznie pod (na przykład pod) obiektem określonego typu. A dopiero potem, jak już Word wstawi pod tabelką wiersz (np.) “Tabela 1.” dopisujesz za tym treść podpisu. Sam, “z łapki”.

Chcesz mi powiedzieć że w polu etykieta wpisuje się tylko np Tabela 1 itd.?

A dopiero potem mogę nazwać tą tabelę 1, ręcznie przy użyciu klawiatury??

Yep! Tak to się robi. I nie tylko możesz, ale nawet powinieneś :slight_smile:

Operacja wstawienia podpisu pod obiektem, to tak naprawdę wstawienie pola z jego numerem kolejnym, uzupełnionym odpowiednią etykietą (Tabela, Tab, Rysunek, Ryc, itp, itd). Resztę robi użytkownik, już w dokumencie. Nie w oknie opcji podpisu.

PS. Jeszcze doprecyzuję. W polu Etykieta wpisujesz (albo wybierasz z gotowych wzorów) tylko ‘Tabela’. Bez numeru. Numer Word wstawi sam, automatycznie.

Ok to juz rozumiem. A czy można te popdisy ( tych tabelek/rysunków) usunać albo zakryć by przy drukowaniu dokumentu nie były widoczne??

Podpisy mają przypisany określony styl (akapitu i/lub czcionki). Albo można sobie ten styl samemu przypisać. Edytuj styl podpisu dodając czcionce atrybut ‘ukryta’. Będzie ją widać na ekranie monitora ale się nie wydrukuje.

Zastosowałem się do twoich rad. Jednak zrobiłem na początek małą próbę.

Pierwszych 5 tabel nie ukrywałem czcionki , kolejne 5 tabel czcionkę ukrywałem

Spis tabel powstał dla pierwszych 5 podpisów ( tam gdzie nie ukrywałem czcionki) a dla ukrytych juz nie.

Dodane 29.07.2011 (Pt) 18:29

Wykonuje kolejno następujące czynności:

Po kolei zaznaczam tabelę–> wstaw–> odwołanie–>podpis–> etykietę zmieniam na tabelę i wykluczam etykietę z podpisu.

Po zaznaczeniu wszytkich tabel robię spis rysunków i tabel i ok mam spis tabel.

ale pod każdą z tabel jest podpis i jest on widoczny (przy przeglądzie wydruku)

Nie chce aby widać było po wydrukowaniu tego przypisu.

Wie ktoś jak to usunać?

( dodam ze ukrycie czcionki powoduje ze spis jest niewidoczny)

Hmm… rzeczywiście. Aż sprawdziłem i jest tak jak piszesz. Jeżeli podpis pod tabelą jest pisany ukrytą czcionką, to nie pojawia się jako pozycja spisu tabel. Dziwne. A może jedna nie? Może jest w tym jakaś logika? W końcu, trochę głupio było by dodawać do spisu tabel podpis, którego nie ma :slight_smile: (bo przecież na papierowym wydruku go nie będzie, tabelka będzie bez podpisu).

Anyway, ja tu bym widział takie obejście problemu: podpis, który ma się nie wydrukować machnij kolorem białym. Wada jest taka że nie tylko się nie wydrukuje, ale nie będzie go też widać na ekranie. Ale cóż… obejścia nigdy nie są doskonałe.

Zawsze można też spróbować, czy Open/Libre Office nie robi takich cudów z podpisami pod tabelą :slight_smile: