Tworzenie stron... Jaki język?

Witam.

Chciałbym nauczyć się tworzyć strony www. Zastanawiam się jaki język wybrać na początku. Co radzicie? Prosiłbym o podawanie linków do kursów online.

Pozdrawiam, Mav.

Podstawa to HTML + CSS. Więcej w Google, kursów jest masa.

Jeżeli już potrafisz to, to wydaje mi się, ze początki z PHP nikomu nie zaszkodziły ;).

html + podstawy CSS

php na początek za trudne szczególnie zmienne (na kursach co czytałem nie potrafiłem tego zrozumieć poprosiłem nauczyciela z infy żeby mi wytłumaczył :D)

no to co radzisz po html i css?

Java :mrgreen:

A tak na poważnie HTML + CSS to dobry początek. Jeśli opanujesz to, możesz zabrać się za PHP :slight_smile:

http://www.kurshtml.boo.pl

Ja proponuje xHTML + CSS + Inkludowanie w PHP (żeby oszczędzić ładowania się całej strony)

Dzięki za pomoc ;] Zacznę od HTMLa, potem obadam CSSa i PHP :stuck_out_tongue: a jaka jest różnica między xHTMLem a HTMLem?

a od kiedy includowanie ma jakikolwiek ‘oszczędny’ wpływ na łądowanie?

Właśnie

Jak już to switch.

Oszczędzanie ładowania jest przy ramkach, a nie includowaniu ;).

coś Ty się tak na tego switcha uparł? switch w żaden sposób nie jest w stanie przyśpieszyć ładowania, ani zapobiec wielokrotnemu przeładowaniu statycznych elementów

Nie powiedziałbym.

<?php 

switch ($_GET['go']) 

{ 

case 2: 

include("strona2.php");

break;


case 3: 

include("strona3.php");

break;


default: 

include ("strona1.php"); 

break; 

} 

?>

nie powiedział bym żebyś rozumiał to o czym piszesz, przedstawiony przez Ciebie sposób jest jednym z najwolniejszych możliwych. Bo niby w jaki sposób w tym przypadku swicht poprawia prędkość wykonania? a może niby podany przykład zapobiega przeładowaniom całej strony? też nie…

Omg to się umieszcza na środku strony, w indeksie. A grafika i menu ładują się tylko raz. W plikach nie ma nic oprócz treści danej podstrony.

<?php 

switch ($_GET['go']) 

{ 

case 2: 

include("strona2.php");

break;


case 3: 

include("strona3.php");

break;


default: 

include ("strona1.php"); 

break; 

} 

?>
[/code]

patryk_patrol , naprawdę przestań już pisać, bo z każdym kolejnym postem coraz bardziej udowadniasz, że nie masz zielonego pojęcia o tym za co się bierzesz i kłócisz się tam gdzie na prawdę nie masz o co. Nie rozumiesz podstawowych mechanizmów działania sieci i parsera. Co więcej, zdaje się, że nawet nie sprawdziłeś jak działa podane przez Ciebie rozwiązanie, bo zauważył byś, że wbrew temu co piszesz grafika przeładowuje się.

Albo mam tak szybkiego neta że nie zauważam (2MB), albo ty tak twierdzisz.

Zbadaj czas wykonania skryptu za pomocą np. microtime() i dopiero wtedy wypowiadaj się :wink:

patryk_patrol , naprawdę przestań pisać, bo zdajesz się nie rozumieć o co chodzi. Prędkość łącza ma bardzo marginalne znaczenie, a w przypadku gdyby grafika faktycznie nie wymagała ponownego wczytania tak jak twierdzisz to łącze praktycznie było by w ogóle nie potrzebne (bo i po co jeśli nie ma wymagania przeładowania).

Podaj mi przykład skryptu zmniejszającego ładowanie grafiki.