Tworzenie stron: tabelki vs style

Witam. Piszę żeby zasięgnąć rady. Dużo mówi się o robieniu stron nie w tabelkach lecz w divach. Tak też robię, na żadnej z moich stron nie znajdziecie ani jednej tabelki. Przeglądając strony w internecie zdecydowana większość zbudowana jest z tabelek. Nawet na http://www.templatemonster.com

Powiedzcie mi czy robię dobrze rezygnując z tabelek czy też za mocno się uczepiłem tych divów i trzeba to jakoś mieszać.

dobrze robisz robiąc na DIVach, ale czasami mimo wszystko o wiele łątwiejsze jest użycie tabeli.

jak masz zrobić jakieś zestawienie w formie tabeli to nie widze sensu męczyć się z DIVami w takim przypadku

ale jesli chodzi o cały układ strony to dobrze robisz że zdecydowałeś sie na DIVy

a te layouty z templatemonster to większość dość stare są - zawsze możesz je na DIVy przerobić :]

Do budowy strony i rozmieszczenia elementów na niej stworzone zostały DIVY. Tabela natomiast została stworzona do prezentacji jakichś danych. I szczerze nikt Ci nie zabroni używać tabeli, jeśli wykorzystasz ją właśnie w tym celu. Ale cóż… kiedyś zauważono, że tabela wraz z border=“0” może być użyta do budowy logiki stron. Hmmm… bo ludzie szli na łatwiznę. Prawda… wykonanie strony na tabeli jest prostsze… i na tym korzyści się kończą… co z tego że omijam problem “floatów” w CSS, albo równej długości kolumn? Szablon na tabeli nie dość że zająłby więcej kodu, to potem trudniej jest wprowadzać jakieś zmiany w kodzie. Na DIVIE mogę zmienić jedną wartość i w ten sposób mogę przenieść DIVA na druga połowę strony. W tabeli byłoby to niemożliwe.

Z resztą… o wszystkim poczytasz tutaj:

http://osiolki.net/tabelki/

Poza tym DIV-y nie są przeznaczone do robienia zestawień w formie tabeli. To to samo, co szablon strony na tabelkach, tylko w drugą stronę. Używanie

Skoro tak, to po co dodano w specyfikacji CSS2 do atrybutu display całą gamę atrybutów odpowiedzialnych za formatowanie tabeli?

Żeby był wybór? Nie oszukujmy się… można zrobić tabelkę na DIVACH, ale po co? O ile to więcej kodu (analogiczna sytuacja jak tabelka dla szablonu). Z resztą, jak by W3C chciała “wykastrować” tabelki z xHTML-a to by wyrzuciła