Tworzenie stron z szablonów

Witam. Od dawna nurtuje mnie taka sprawa. Interesuje się grafiką komputerową, na razie tworzę na potrzeby własne (swoje forum gsm, dla kolegów). Mam zamiar zacząć robić layouty. I tu moje pytanie. Jak zrobię już taki projekt graficzny strony zrobiony w Photoshopie przykładowo to jak zrobić z tego stronę na serwerze. Jak umieszczać treść itp. itd. Wiem, że to pytanie “pachnie” amatorszczyzną, ale proszę o wszelkie wskazówki, tutoriale :slight_smile:

No najpierw musisz taki lajek “pociąć”. A potem to zwykłym HTML robisz stronkę a te pocięte elementy jako tło dajesz. W HTML możesz zacząć od tabel a dopiero potem DIV-y.

W divach albo w iframe :wink:

Macie może jakieś opisy itp? Byłbym wdzięczny :slight_smile:

Jeżeli chodzi o iframe to własnymi słowami nie umiem tego objaśnić (umiem zastosować xD), ale parę sekund w google i jest:

Pozdrawiam :slight_smile:

Nie korzystajcie z IFRAME - jest to bardzo przestarzały sposób zagnieżdżania podstron, chociażby ze względu na to iż strony oparte na ramkach nie są prawidłowo skanowane przez boty google i tym samym nie są poprawnie umieszczane w wyszukiwarkach.

Zamiast IFRAME najlepiej zastosować komendę php: <? include(“strona.php”); ?>

A co do tworzenia layoutu to tak jak napisał Alien6 - stworzony layout pociąć na odpowiednie elementy, a następnie całą stronę oprzeć na tabelach i elementy graficzne zamieszczać jako tło poszczególnych komórek.

Jeśli chcesz tworzyć dobre szablony www musisz jednak znać HTMLa na wysokim poziomie + umiejętnie stosować CSSa.

Pozdrawiam