Tworzenie strony/forum - hosting AZ.pl - Pytania

Myślę że 40zł nie majątek i chyba spróbuję :slight_smile:

Ale poczekam do jutra na opinie jeszcze innych użytkowników :slight_smile:

I ostatnia rzecz jaką chciałbym się dowiedzieć.

Gdy zrobię Forum a będę chciał przejść np.z az.pl na nazwa.pl albo domeny.pl to wystarczy że skopiuję baze danych itp i wgram na inny serwer ?

I gdy forum będzie np.na forum-xx.pl a będę chciał kiedyś założyć portal to znów zakładam domenę i tworzę stronę(portal) i tam zamieszczam odnośnik do mojego forum ?

:slight_smile:

Pliki z FTP, dane MySQL i ustawić kilka rzeczy.

Tak, ale możesz zrobić subdomene np.

http://strona.pl - Portal

http://forum.strona.pl - Forum

Ale jak już forum powstanie na adresie np.b-forum.pl to wtedy nie będzie już możliwości stworzenia portalu o podobnym adresie.Bo adresu forum chyba się nie zmieni ?

Dzięki za wszystkie rady :slight_smile:

Myślę że jutro z samego rana kupię pakiet w az.pl :slight_smile:

Nie kupuj w az.pl hostingu z góry np. na rok, bo możesz wyrzucić kase w błoto jak ich usługi będą “badziewne”.

Kupiłem w az.pl na pół roku za 40zł więc wcale nie majątek,a do tego dowiedziałem się że w az.pl po nowym roku(więc wtedy mi się kończy "abonament"strony)przedłużanie stron będzie tańsze o 30% więc dobrze że wziąłem na pół roku :slight_smile:

Muszę na razie pochwalić az.pl - wczoraj wieczorem robiłem przelew,już po 2 minutach przyszło mi kilka maili z moimi danymi,dostałem gratis kreator www wart 150zł w az.pl i inne takie :slight_smile:

Na razie jestem pozytywnie zaskoczony :slight_smile:

Zawsze jest tak na początku :smiley:

A możecie mi pomóc ? Siedzę już chyba godzinę czasu i nie mogę nigdzie znaleźć :frowning: Na yoyo.pl nie miałem problemu z zainstalowaniem forum phpbb.

Tutaj zatrzymałem się na Ustawienia Bazy Danych i kompletnie nie wiem co wpisywać.

Wyskakuje błąd :

Nie można połączyć się z bazą danych, zobacz treść błędu poniżej

Can’t connect to local MySQL server through socket ‘/tmp/mysql.sock’ (61)

Tam nie masz danych do MySQL ?

Tylko dane do zalogowania się w panelu administracyjnym.

W yoyo.pl chyba tworzona była baza danych automatycznie.Spróbuję utworzyć teraz bazę danych w az.pl ale nie wiem co wpisać w : Nazwa hosta serwera bazy danych lub DSN:

DSN oznacza Nazwane Źródło Danych i odnosi się jedynie do instalacji ODBC :frowning: