Tworzenie strony/forum - hosting AZ.pl - Pytania

Witam serdecznie :slight_smile:

Od razu zaznaczę że w tego typu sprawach nie znam się najlepiej.

Co prawda założyłem forum na yoyo.pl i tyle tylko wiem jak zainstalować forum phpbb3.Jednak adres strony i ogólnie nie pasuje mi i chcę na nowo założyć forum.

Znalazłem stronę az.pl

I teraz powiedzcie mi co muszę zrobić aby mieć swój własny adres strony(forum) ? Czy to jest ten hosting ?

Pojemność serwera itp na az.pl odpowiadają mi na początek.Wiem że wielu powie że firma az.pl jest do kitu,sam czytałem opinie na stronach na ich temat,jedne są pozytywne inne negatywne :slight_smile:

Ale chciałbym sprobówać.

Najbardziej zależy mi na tym żeby mieć adres ---------.pl lub --------.info.pl - coś łatwego po prostu.

Że jak wykupię ten hosting plus domenę .pl to jak wpiszę --------.pl to wyświetli się moja strona(forum) i adres będzie ----.pl

Na yoyo.pl wybrałem jakąś opcję że jak wpisuje adres inny(forum-info.xt.pl)to przenosi na moje forum ale w pasku na górze jest dalej adres —.yoyo.pl

A ja chciałbym mieć adres - .pl bez żadnych dodatkowych słów.

Czy to możliwe ?

Wiem że pewnie nie wyraziłem się jasno ale naprawdę nie mam żadnego pojęcia na ten temat.

Proszę o jakąkolwiek pomoc :slight_smile:

Musisz ustawić DNS, a xt.pl alias.

Witaj.

Ten adres forum-info.xt.pl to jest alias czyli przekierowanie na inna stronę. Można pewnie ustawić maskowe adresu by się nie pojawiała docelowa domena yoyo.pl.

Jeśli chcesz mieć adres .pl lub inny, to po prostu kupujesz domenę np. w az.pl hosting razem. Wybierasz tam odpowiednie opcje przy zakupie i domena zostanie samoistnie podpięta do serwera WWW az.pl. Chyba, że zajdzie potrzeba zmiany adresów serwera DNS itp. Wszystko masz u nich w dziale Pomocy.

Dzięki wam za szybkie odpowiedzi :slight_smile:

Dzisiaj chcę już się zdecydować i kupić to co trzeba :slight_smile:

A co myślicie o tym planie “Personal Hosting” na az.pl ?

Jeśli kupię to plus domenę za te 0.77zł na rok to będę miał adres forum -------.pl ? Czy ------.az.pl ?

Czy może są inne lepsze oferty na rynku ?

Nie chcę na razie dużo inwestować :slight_smile:

Będziesz miał -------.pl

Zależy ile masz siana ;], ja polecam nazwa.pl

I ten adres z az.pl będzie zamaskowany :slight_smile: ?

Czyli kupuje hosting+domenę to mnie kosztuje chyba ok.40zł na pół roku i wtedy mogę już tworzyć forum od nowa ?

A za pól roku jak będę chciał coś lepszego,szybszego albo coś to mogę zmienić plan taryfowy bez utraty bazy danych ?

:]

Tak

To jeszcze jedno pytanie :slight_smile:

Już prawie jestem zdecydowany na az.pl - czy jeśli wezmę Personal Hosting + domenę .pl (http://www.az.pl/hosting-porownanie-kon … owych.html) to czy już będę miał wszystko aby tworzyć forum ? Tzn.serwer itp :slight_smile:

I czy dzięki tej domenie .pl - adres będzie taki np.forum-xx.pl ?

;]

Mocno się zastanów nad hostingiem w az.pl…jest dużo innych lepszych firm. Poczytaj opinie na www.webhostingtalk.pl

Będziesz miał taką nazwę domeny jaką sobie zarejestrujesz czyli np. niedobreprogramy.pl :stuck_out_tongue:

Ok na pewno jeszcze poczytam :slight_smile:

Ale tak ogólnie to jeśli kupię ten serwer,hosting + domene to mogę tworzyć wtedy forum ? :slight_smile:

No i z tą domeną to jak mówisz

to na górze w pasku będzie zamaskowany adres np.----az.pl a będzie wtedy po prostu -----.pl ?

:slight_smile:

Tak

Przecież już Ci pisałem… TAK

W sumie czytając opinie o az.pl to nikt nie narzeka na jakość czy coś tylko na słaby kontakt z obsługa klienta.

A już bardzo się nastawiłem na ten pakiet od az.pl :frowning: co myślicie o tym?

Albo co możecie mi polecić ? Chodzi mi o serwer,hosting i domenę .pl

Byłbym wdzięczny za takie rady :slight_smile:

Ważne że załapałem już podstawy :slight_smile: dzięki Nook :wink:

Koleś ma AZ.pl i nie ma żadnych problemów.

Nie musisz kupować hostingu i domeny w jednym miejscu.

Polecam webh.pl, neteasy.pl, netmark.pl.

Jeżeli jest początkujący, to lepiej jak będzie miał wszystko w jednym miejscu.

W żadnym wypadku nie korzystaj z usług AZ! !!

To już sam nie wiem…

Ale dzięki Panowie za wszystkie rady :slight_smile:

Ostatecznie jutro rano chce już wszystko załatwić.

AZ.pl bardzo mi odpowiada a koszty są niewielkie dlatego myślę że może warto spróbować ?

Boje się że wypowiedź Phenom’a jest prawdziwa :frowning:

Niestety jest. Mamy konto na AZ w firmie. Ale już bardzo niedługo, bo się nam cierpliwość kończy. Maile trzeba wysyłać po kilka razy (błędy podczas wysyłania) , co chwila deamony, maile nie dochodzą… Przekazać poczty na maila koleżanki nie mogę, bo… ponieważ! Panowie nie wiedzą dlaczego… Poszukaj innej firmy, poważnie.

Ale mi głównie chodzi o to żeby stworzyć forum,zanim to rozkręce to minie sporo czasu i pewnie zmienie albo plany taryfowe albo usługodawcę.

Na yoyo.pl dałem radę to widać że nie jestem zbytnio wymagający.

A maili nie potrzebuje,chyba że konieczne jest korzystanie ze skrzynki pocztowej AZ ?

Inne fimy niestety są droższe a jak mówiłem już nie mam wielkich wymagań.Tylko czy az.pl jest aż tak złe ? Wiele osób również chwali tą firmę.

No i w az.pl wygodnie bym miał bo wszystko w jednym miejscu :slight_smile:

Zrób jak uważasz :slight_smile: Czasami warto zapłacić troszkę więcej za solidną firmę. Jeżeli nie korzystasz z maili, a chcesz tylko postawić forum to możliwe, że będzie ono dobrze działać. Przygotuj się jednak na to, że czasem strona będzie nie dostępna albo coś w tym rodzaju, a administrator w razie czego będzie sciemniać. Ot tyle z mojej strony :slight_smile: