Tworzenie strony html + php

Witam, liznalem troche php i chcialbym zrobic strone taka zeby sie podszkolic, i tutaj mam pytanie, czy w 1 pliku mieszac php z html? Jak robia to profesjonalisci? Moze ktos podac jakis kurs, tylko nie kurs do html, czy php, tylko ogolnie jak to ze soba laczyc zeby mozna sie bylo polapac w kodzie.

Możesz mieszać, tylko umiejętnie. To już od ciebie zależy czy się połapiesz to co stworzyłeś :stuck_out_tongue: Co do kursu możesz skorzystać wg mnie jednego z lepszych w necie darmowych http://www.kurshtml.boo.pl/ z elementami php. Najlepszym rozwiązaniem byłoby kupienie książki jak chcesz się do tego poważnie zabrać - postudiujesz html, php, xhtml… itd i będziesz mógł swobodnie łączyć je ze sobą.

Przy okazji najlepszym kursem jest uczenie się na własnych błędach, poznasz strukturę tworzenia takich stron a nie jak w poradniku czy kursie przepiszesz linijki zmieniając tylko niewielką treść. Wiem coś o tym bo całkiem niedawno zacząłem się interesować również html-em ale i c++ i flashem. Tyle ode mnie :slight_smile:

pozdr :slight_smile:

nie można łączyć

łączyć trzeba :smiley:

szablon robisz w html i w miejsce zmieniających się danych wstawiasz php.

albo odwrotnie:

do pliku php includujesz plik html i wyświetlasz go na stronie

Jak zaczynałem uczyć się php to podglądałem jak inni to robią. Możesz sobie na ściągnąć jakiegoś darmowego CMS i tam podejrzeć. Ja zaczynałem sie uczyć na WordPress, ale jakość jego kodu jest przyzwoita ale nie najwyższa. Oczywiście jakoś mieszać trzeba. Najlepiej zainteresuj się MVC. Korzystanie z MVC pomoże ci uporządkować kod i wyzbyć się dylematów z mieszaniem HTML z PHP