Tworzenie strony internetowej - brak zdjęcia w formacie .png

Siemka, mam problem tego typu, właściwie ma go moja koleżanka. Musi zrobić stronkę internetową, w tradycyjnej formie podstawowej, czyli notatniku. Ma problem ze wstawionym zdjęciem, chce się pozbyć białego tła, tak żeby zdjęcie miało przezroczyste tło i ładnie wyglądało na tym “dużym” tle strony. Zdjęcie, które wstawiła na stronkę jest w jpegu. Kiedyś coś tworzyłem przy grafice i stwiedziłem, że można to tło usunąć w Gimpie i zmienić format na .png. Wszystko niby ok, na podglądzie brak białego tła na zdjęciu, ale jak wkleję link do zdjęcia w .png to nie pokazuje mi go, jest tylko mała ikonka błędu. Co trzeba zrobić w tej sytuacji? Poniżej podaję 2 linki do zrzutów strony, które zrobiłem. Za wszelką pomoc dziękuję :slight_smile:

 

  1. http://zapodaj.net/4b1bc6c4c510e.png.html

  2. http://zapodaj.net/5a4193faaf65c.png.html

podaj prawidłową ścieżkę do zdjęcia i będzie działało. nie zapomnij odświeżyć przeglądarki kilka razy

Domyślam się, że ścieżka musi być dobra. Zdjęcie wstawiam z zapodaj.net i kopiuje dobry link, a mimo to nie działa. Formuły też są ok w notatniku. A jeśli dane zdjęcie znajdowałoby się na pulpicie lub w folderze obrazy to jaką ścieżkę powinno mieć?

Wrzuć stronę i obrazek do jednego katalogu. Nie baw się w żadne umieszczanie plików graficznych w Moje Obrazy czy chociażby na pulpicie. 

Dzięki wielkie. Problem rozwiązany. Do zamknięcia :slight_smile: