Tworzenie strony internetowej

Potrzebuje stworzyć zaawansowaną strone . Szukam pomocy w stworzenu i na tutriale.Napiście również jakie jest najlepsze oprogramowanie do stworzenia strony z góry dziękuje

Proponuję zacząć od kursu xhtml, potem php i możesz zacząć myśleć o tworzeniu stron. :slight_smile:

Ew. programy do webmasterki, ale mnie to nie kręci. Wolę sam kod klepać. :slight_smile:

Najważniejsze to wiedza, nawet jeśli będziesz miał Pajaczka który jest profesjonalnym narzędziem (i drogim) to nim nie przewyższysz kogoś, kto posiada dużą wiedzę i korzysta z darmowego Ked’a. Dobra rada to nauka :wink: książki których sporo jest w helionie, lub darmowy kurs http://www.kurshtml.boo.pl/

W zaawansowanym programowaniem dobrze spisuje się eclipse z aptaną i pdt, albo dreamwear(osobiście nie pasuje mi). Pomaga to ogarnąć większe projekty. Ale przede wszystkim wiedza, dobre nauczenie się html/css/php/bazy danych wymaga kilku lat. W większych projektach często inna osoba jest kompletnym programistom, więc specjalizuje sie w php/mysql, inna frontendowcem, więc html/css, jeszcze inna jest grafikiem itd.

a możę jakieś pomoce do nauki.A strona to raczej do projektu gry mojej komputerowej

Dodane 12.05.2009 (Wt) 18:44

też coś w stylu youtube dobre programy i nasza klasa chce stworzyć i gzie najlepiej założyć strone

Zacznij od HTML -> CSS -> PHP i tak dalej…

Musisz mieć potężny serwer, aby zrobić YT, DP i NK…

Powodzenia…

Uu, to potrzebny byłby dedyk. Tyle, że ciężko taki coś zrobić, więc na sam początek jakiś za opłatą starczy :).

Ludzki umysł :slight_smile: A tak na serio dowolny edytor tekstowy kolorujący składnie i nic w stylu wysiwyg [-X .

To chyba jedynie ja mam dziwną niechęć do tego kursu :wink:

I polecam korzystać z szukajki forumowej.

również prosze o propozyje nazw strony www

A to ma być Twoja strona, czy napisana społecznościowo z użytkownikami forum?

Polecam zacząć od szukania na http://so.pwn.pl i poczytania o gramatyce naszego języka.

oczewiście chętni mogą z mną strone pisać

jeszcze jakieś wymagania ?? może napisz wszystko w jednym poscie najlepiej na :arrow: http://www.zlecenia.przez.net/

Ktoś kto nie umie stworzyć strony chce zrobić cos w stylu NK lub YT :smiley: Przecież te serwisy nie działają na MySQL-u.

kula-bura-nanana-wbijac.pl - może być?

Skoro już masz taką prośbę, może sprecyzuj w jaki grupę użytkowników chcesz skierować swe poczynania, jaki target?

Polska pisownia się kłania

Kurs HTML oraz CSS + Kurs PHP, MySQL, JS + dowolny edytor tekstu z kolorowaniem składni (Notepad++, ked2) = strona WWW typu nk lub yt

Najpierw zacznij tworzyć proste, zwykłe stronki.Potem bierz się za serwisy lub portale profesjonalnej produkcji. Nie od razu Kraków zbudowano.

pomyśl o PostgreSQL i wykorzystaniu jej do tworzenie warstwy aplikacyjnej w oparciu o baze danych, bo w MySQL “sieczke” w kodzie (oczywiscie jesli to ma być coś większego). PostgreSQL jest też ciut bardziej wydajny :smiley:

Dla Ciebie jedyny ratunek to strona http://zlecenia.przez.net i kilka set (a przy twoich wymaganiach) to i nawet kilka tysięcy zł w kieszeni.

A jak chcesz zrobić coś typu dobreprogramy samemu nie wiedząc nic, to czeka cię przynajmniej 5-10lat nauki

przesadzasz :? zrobić można szybciej, tylko trzeba poczekać te 10 lat na "konkretną " popularność :stuck_out_tongue:

To ja Ci życze szczęścia programując samemu w php czy tworzyć relacje mysql dla setek odwiedzających osób, w momencie kiedy nie zna się nawet htmla, w momencie kiedy ledwo obsługuje się komputer…

Co więcej robić strone…to nie tylko tworzyć skrypt który działa, to też działania reklamowe, promocyjne, przygotowanie dla odpowiedniej grupy odbiorców, odpowiednia kolorystyka, tematyka, dobrane wszystko, wypozycjonowane.

Nawet sobie nie wyobrażasz ile to jest roboty.

Ja wiem że dla prostych ludzi skrypt = phpfussion a reklama = spamowanie ludzi na gg ale nie tak osiagniesz dobrą strone ;]

xulu, 10lat czekać na popoularność ? kolejna bzdura, czy dp ma 10lat ? czy youtube ma 10lat ? a może nasza-klasa ?

Nie…taka nasza klasa jest po prostu mistrzowsko wykończona i wypicowana co żeby zrobić trzeba mieć olbrzymią wiedze w temacie…i to nawet nie tylko w temacie programowania…ale i grafiki, i to nie ładnej ale budzącej odpowiednie skojarzenia itd itd, zresztą to długi temat…zresztą cala polityka takiej strony to też nie chwila i wymyślone…

Już nie mówie nawet o kosztach jakie z początku trzeba wlożyć w serwery, poznać ich działanie, pouczyć się troche o sieciach itd itd

Co myślisz że na yoyo.pl postawisz strone i Ci wytrzyma pare tyś uników przy takich skryptach jakie zawierają te portale ? Powiem Ci że nawet takie przereklamowane home.pl czy inne cudo nie wytrzyma dużego forum do dyskucji a co dopiero czegoś takiego.

No ale co tam nie ma to jak sie porywać z motyką na marsa i czekać 10lat na odwiedziny ufo (użytkowników)

możesz tez spróbować “pobawić” się cmsami :slight_smile: wordpress albo joomla

sa tam darmowe skórki itd

i wtedy zobaczysz czy chcesz się tym na prawde zajmować :wink: