Tworzenie szablonów, stylów... od czego zacząć?

Cześć

Ostatnio szukam dla siebie jakiegoś zajęcia na komputerze. Chcę się zacząć uczyć jakiejś wąskiej dziedziny i postanowiłem zacząć od nauki tworzenia szablonów i stylów na strony. Moje pytanie jest następujące - od czego zacząć? Od zabawy photoshopem? Może jakieś podstawy matematyczne? Jakieś przydatne lektury? Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

podstawa to HTML i CSS

proponuję kurs http://www.kurshtml.boo.pl/, jest bardzo dobry, dzięki niemu wiele się nauczyłem

Wpierw zacznij od nauki HTML i CSS. Jak opanujesz materiał to ściągnij GIMP-a i znajdź jakiś tutorial dotyczący tworzenia layoutów.

Tak jak mówią koledzy powyżej. PRzede wszystkim html i css. Jak juz nauczysz się tego, to warto pomyśleć nad jquery, można prosto robić naprawdę fajne bajery animowane, co uatrakcyjnia stronę. Jeśli chodzi o grafikę, to oczywiste, że jednocześnie możesz pracować nad grafikami w gimpie. Tak sie najlepiej sprawdza efekty swojej pracy. Pierw coś rpzygotuj w gimpie, a potem spróbuj to wszystko oprogramować w html i css. Takei coś nie jest trudne. Powodzenia.