Tworzenie usługi w automatorze

Witam, mam pewien problem, którego za cholerę nie mogę rozgryźć. Kojarzycie z Windowsa funkcję tworzenia nowego pliku tekstowego z menu kontekstowego po kliknięciu PPM ? Chciałbym mieć to samo w macOS i nie wiem jak się do tego zabrać. Dzięki googlowi znalazłem, żę należy utworzyć usługę w Automatorze, i później polecenie tworzenia nowego pliku tekstowego normalnie się pokaże w menu konekstowym. Niestety leżę i kwiczę, bo po utworzeniu usługi, to nadal nie działa. Wiem że robię coś źle, pokieruje ktoś proszę ?

Ciekawe, ja to robię zwykle z wiersza poleceń, ale faktycznie PPM to wygodna sprawa.

Pisałem maila do macminic’a ale on nie zna Automatora. Jako tymczasową protezę utworzyłem aplikacje w automatorze, która tworzy mi pusty plik .txt na pulpicie. W pewnym sensie oszczędza to trochę czasu przy klikaniu w TextEdit i tworzeniu pliku i ustawianiu lokacji. Wiem że można sobie utworzyć ikonkę w Finderze używająć Automatora i Apple Script https://www.maketecheasier.com/create-blank-text-file-mac/ no ale to nie to samo co PPM …
W sumie cały ten automator to temat rzeka …

Tomasz, jest solucja. Napisałem wątek na Apple Community, i jakiś spec oznajmił że nie da się w 100% czegoś takiego osiągnąć na macu nie włączając aplikacji trzecich, ale za to można osiągnąć bardzo zbliżoną funkcjonalność. Jedynym minusem jest to, że musisz to menu kontekstowe wywołać klikając na jakiejkolwiek ikonie w Finderze - jako że automator musi mieć jakiś punkt odniesienia.
Nie jest to może rozwiązanie idealne, ale działa.


Wiem, że przeklejanie linków jest niefajne, ale jeśli masz ochotę to sam zerknij.
https://discussions.apple.com/message/33043972#message33043972