Tworzenie usługi w automatorze

(IrasDeeJay) #1

Witam, mam pewien problem, którego za cholerę nie mogę rozgryźć. Kojarzycie z Windowsa funkcję tworzenia nowego pliku tekstowego z menu kontekstowego po kliknięciu PPM ? Chciałbym mieć to samo w macOS i nie wiem jak się do tego zabrać. Dzięki googlowi znalazłem, żę należy utworzyć usługę w Automatorze, i później polecenie tworzenia nowego pliku tekstowego normalnie się pokaże w menu konekstowym. Niestety leżę i kwiczę, bo po utworzeniu usługi, to nadal nie działa. Wiem że robię coś źle, pokieruje ktoś proszę ?

(tomekb) #2

Ciekawe, ja to robię zwykle z wiersza poleceń, ale faktycznie PPM to wygodna sprawa.

(IrasDeeJay) #3

Pisałem maila do macminic’a ale on nie zna Automatora. Jako tymczasową protezę utworzyłem aplikacje w automatorze, która tworzy mi pusty plik .txt na pulpicie. W pewnym sensie oszczędza to trochę czasu przy klikaniu w TextEdit i tworzeniu pliku i ustawianiu lokacji. Wiem że można sobie utworzyć ikonkę w Finderze używająć Automatora i Apple Script https://www.maketecheasier.com/create-blank-text-file-mac/ no ale to nie to samo co PPM …
W sumie cały ten automator to temat rzeka …