Tworzenie WiFi w domu

Cześć , mam taki mały problem. Mój kolega poprosił mnie abym mu “zrobił” WiFi w domu, kupił router no i mu to podłączylem. I już na samym poczatku mam problem. Gdy wchodzę na : 192.168.1.1 ( jak pisze w jego instrukcji ) to strona po prostu się nie załaduje. Ładuje się kilka minut i nic. Jego router to TL-WR543G. Co mam teraz zrobić i co potem, wiem tylko ze wpisać użytkownika i hasło admin.

Z góry dzięki :slight_smile:

Cześć,

aby się połączyć z routerem, najlepiej za pierwszym razem podłączyć się kablem. W routerze podpinasz się pod gniazdo LAN1. Kabel internetowy od dostawcy powinien iść do gniazda WAN.

Wtedy po wpisaniu adresu IP strona powinna się załadować. Następnie przechodzisz do ustawień wifi i konfigurujesz wifi (szyfrowanie, hasło itp).

Żle się chyba wyraziłem :slight_smile: Podłaczyłem u niego dokładnie tak samo jak u siebie mam tzn kabel od dostawcy idzie do modemu, podłaczyłem modem z routerem do gniazda WAN i od LAN1 do jego kompa. WiFi jest mu tylko do telefonów potrzebne :slight_smile: Chyba zresetuje router, ale co potem, jak go skonfigurować? Coś mi wyskoczy po wpisaniu nazwy uzytkownika i hasła?

Na początek to ustaw sobie statyczny adres IP, z zakresu na jakim działa router, np. Router 192.168.1.1 to w ustawieniach karty sieciowej ustaw sobie 192.168.1.2 - 254.

Oczywiście połączenie kablowe pomiędzy routerem a komputerem. Zaloguj się na router poprzez przeglądarkę, login i hasło domyślne masz napisane w instrukcji obsługi routera. Dalsza konfiguracja wg własnej woli.