Tworzenie wirtualnego napędu IDE

Witam!

Mam ważne zapytanie. Mianowicie w związku z tym iż skończyła mi się darmowa licencja w programie Daemon Tools Pro, co wiąże się z niemożliwością uruchomienia go, chciałbym się dowiedzieć czy jakiś inny program oprócz wyżej wymienionego posiada funkcję tworzenia wirtualnego napędu IDE? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Alcochol 52% darmowy

Odinstaluj Deamona np.Revouninstaler.Potem zainstaluj na nowo jako wersję free.

Alcochol jest na czarnej liście i niektóre programy szukają go w systemie a po wykryciu odmawiają działania i/lub nie dają się zainstalować.

Jest jeszcze darmowy Virtual CloneDrive, używam go od lat i nigdy nie miałem problemów.

Alcochol na czarnej liście?? Pierwsze słyszę :slight_smile:

Również mogę powiedzieć, że używam alcochol’ a parę lat i nie mam problemu, że jakiś program nie chce działać bo mam alcochol’ a zainstalowanego. Raczej to inne programy utrudniają instalacje go tak jak np. comodo, który blokuje instalacje sterownika SCSI.

No ja się osobiście nie spotkałem z programem który by nie chciał się zainstalować z powodu obecności Alcochola ale czytałem że niektórzy producenci gier robią takie zabezpieczenia (nie wiem czy chodzi o tylko Alcochol 120% czy wszystkie Alcochole).

A to że comodo blokuje instalację sterownika SCSI uważam za zaletę bo świadczy o tym że dobrze chroni a odblokować sobie można.

Niestety z alcocholem 52% nie działa tak jak powinno. W DT Pro była opcja “dodaj wirtualny napęd IDE” pod “dodaj wirtualny napęd SCSI” i właśnie chodzi mi o tą pierwszą. W alcocholu nie ma możliwości takiego właśnie wyboru, chyba że ja coś źle robię.

Po odinstalowaniu Daemon Tools Pro zalecanym programem oraz usunięciu wszystkich elementów z nim związanych nadal wyskakuje okienko z informacją, że licencja próbna się skończyła, oczywiście wszystko przy ponownym uruchomieniu instalatora.

wolin69 , wypróbuj Virtual CloneDrive.