Tworznie sicei za pomocą LiveBox

Mam 2 oto takie pytania?

1.Czy do Ethernet są jakieś sterowniki? Przed reinstalacją systemu miałem Liveboxa przez Ethernet a teraz go nie wykrywa i muszę używać USB.

2.Czy za pomocą Liveboxa można utworzyć sieć miedzy dwoma komputerami(Jeden na USB a drugi na Wi-Fi) tak aby przesyłać między nimi pliki.

Witaj,

Nie, praktycznie nie są potrzebne, gdyż Livebox sam łączy się z internetem, pełniąc rolę bramy, routera i modemu ADSL. Dlatego wystarczy podłączyć komputer do urządzenia kablem sieciowym i wszystko powinno działać. Nie wiem, co masz na myśli pisząc “teraz go nie wykrywa i muszę używać USB” - przecież Livebox nie jest jakoś szczególnie widoczny w systemie… Chyba że chodzi Ci o możliwość konfigurowania urządzenia - jeśli tak, to w dowolnej przeglądarce w pasku adresu wpisz po prostu 192.168.1.1 i pojawi się monit o nazwę użytkownika i hasło - po podaniu wyświetli się panel konfiguracyjny… :slight_smile:

Tak, wystarczy w taki sposób podłączyć komputery, a domyślnie będą w tej samej sieci lokalnej - nawet nic nie trzeba zmieniać…

Pozdrawiam,

Dimatheus

ad.1

konkretnie do Ethernet nie ma sterowników ale sterowniki sa potrzebne do karty sieciowej aby działała sieć.

ad.2

oczywiście że można.

Komp jest przez Ethernet a laptop bezprzewodowo(ale nie tym adapterem Wi-Fi co był razem z Live. tylko już w środku ma adapter.)

Laptop główny, komp dołączony do internetu.

Opisze mi ktoś co po kolei muszę zrobić aby mieć ten LAN przez Livebox-a?

podstawowe pytanie jakie systemy są na obu komputerach, jeśli XP to zobacz tą demonstracje:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … Windows+XP

Kuboslaw ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jak już udało mi się je połączyć w sieć to przestaje działać internet na obu i muszę reinstalować LiveBox-a. Co z tym zrobić?

\

Hej,

Jeśli postępowałeś zgodnie z demonstrację, którą w linku wskazał Ci devil33 , to potrzebna będzie jedna zmiana. W pierwszej części demonstracji - “Wstępna konfiguracja ustawienia kart sieciowych” - w której we właściwościach połączenia sieciowego ustalamy adres IP, zamiast ustawień ręcznych wybieramy opcję “Uzyskaj adres IP automatycznie” - używasz Livebox’a, który jest jednocześnie routerem, a więc to on nadaje adresy IP w Twojej sieci lokalnej. Zmień więc na obu komputerach wspomnianą opcję i wszystko powinno działać - nie będziesz więc musiał reinstalować Livebox’a - cokolwiek to znaczy… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki, działa jak ta lala :razz: