Tworznie sicei za pomocą LiveBox


(Gunda) #1

Mam 2 oto takie pytania?

1.Czy do Ethernet są jakieś sterowniki? Przed reinstalacją systemu miałem Liveboxa przez Ethernet a teraz go nie wykrywa i muszę używać USB.

2.Czy za pomocą Liveboxa można utworzyć sieć miedzy dwoma komputerami(Jeden na USB a drugi na Wi-Fi) tak aby przesyłać między nimi pliki.


(Dimatheus) #2

Witaj,

Nie, praktycznie nie są potrzebne, gdyż Livebox sam łączy się z internetem, pełniąc rolę bramy, routera i modemu ADSL. Dlatego wystarczy podłączyć komputer do urządzenia kablem sieciowym i wszystko powinno działać. Nie wiem, co masz na myśli pisząc “teraz go nie wykrywa i muszę używać USB” - przecież Livebox nie jest jakoś szczególnie widoczny w systemie… Chyba że chodzi Ci o możliwość konfigurowania urządzenia - jeśli tak, to w dowolnej przeglądarce w pasku adresu wpisz po prostu 192.168.1.1 i pojawi się monit o nazwę użytkownika i hasło - po podaniu wyświetli się panel konfiguracyjny… :slight_smile:

Tak, wystarczy w taki sposób podłączyć komputery, a domyślnie będą w tej samej sieci lokalnej - nawet nic nie trzeba zmieniać…

Pozdrawiam,

Dimatheus


(niezDarek) #3

ad.1

konkretnie do Ethernet nie ma sterowników ale sterowniki sa potrzebne do karty sieciowej aby działała sieć.

ad.2

oczywiście że można.


(Gunda) #4

Komp jest przez Ethernet a laptop bezprzewodowo(ale nie tym adapterem Wi-Fi co był razem z Live. tylko już w środku ma adapter.)

Laptop główny, komp dołączony do internetu.

Opisze mi ktoś co po kolei muszę zrobić aby mieć ten LAN przez Livebox-a?


(niezDarek) #5

podstawowe pytanie jakie systemy są na obu komputerach, jeśli XP to zobacz tą demonstracje:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … Windows+XP


(Agatonster) #6

Kuboslaw ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Gunda) #7

Jak już udało mi się je połączyć w sieć to przestaje działać internet na obu i muszę reinstalować LiveBox-a. Co z tym zrobić?

\


(Dimatheus) #8

Hej,

Jeśli postępowałeś zgodnie z demonstrację, którą w linku wskazał Ci devil33 , to potrzebna będzie jedna zmiana. W pierwszej części demonstracji - “Wstępna konfiguracja ustawienia kart sieciowych” - w której we właściwościach połączenia sieciowego ustalamy adres IP, zamiast ustawień ręcznych wybieramy opcję “Uzyskaj adres IP automatycznie” - używasz Livebox’a, który jest jednocześnie routerem, a więc to on nadaje adresy IP w Twojej sieci lokalnej. Zmień więc na obu komputerach wspomnianą opcję i wszystko powinno działać - nie będziesz więc musiał reinstalować Livebox’a - cokolwiek to znaczy… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Gunda) #9

Dzięki, działa jak ta lala :razz: