Tworznie sieci router czy AP

czesc

nie wiem czy dobrze mysle, ale chcialbym zrobic takie male polacznie. Mam kamere cyfrowa polaczona z dekoderem i chce jej obraz widziec na ekranie, ktory jest umieszczony okolo 100m od kamery. Myslalem zeby zrobic to tak. Kamera-Decoder-Wi Fi- Panel (ekran). Tylko nie wiem za bardzo czy uzyc routera czy AP. Bo wyobrazalem sobie to tak ze kamere lacze z decoderem, nastepnie decoder lacze ethernetem do np. AP (albo router) Do Ap albo routera daje antene kierunkowa o odpowiednim zysku (ale zeby EIRP bylo zachowane, chce skorzystac z 2,4GHz 802.11g czyli EIRP<20dBm. ) Po stronie odbiorczej antena kierunkowa polaczona kablem z AP albo routerem. I znowu kablem ethernetowym do panelu (ekranu) na ktorym bede widzial obraz z kamery. Chodzi mi tylko o WiFi, czy lepiej uzyc routera czy AP? Bo to jest polaczenie point-to-point a wiec chyba AP bylby lepszym rozwiazaniem…ale w routerze mozna chyba zrobic VPN (tego nie jestem pewien). Dziekuje za pomoc.

Router ktorego chcialbym uzyc to LinkSysWRT54GL albo AP WAP200-EU.

Router to router a AP to AP…(możesz mieć te 2 urządzenia w jednym)

Jest rzeczą oczywistą, że jeśli chcesz to zrobić to przez Wi-Fi to mają to być AP…

Proponuję jednak przed zabraniem się do takiego połączenia poczytać troszkę o sieciach bezprzewodowych

Pozdrawiam

router zrobi Ci dwa razy maskowanie(przekierowywać porty). Do tego 2x Linksys WRT54GL=ok. 500zł o ile dalej takie ceny tego sprzetu.

2xTP-Link TL-WA501G, brak maskowania(NAT), więc by były przeźroczyste i byłoby to zrobione jakbyś był podłączony kabelkiem do dekodera. 100mw=20dBm

Point to Point lub AP+APC.

Antenki, na standardowych z widocznością powinno “rabotać” ew. panel 8dbi z interline to i tak ciut za dużo przy widoczności i kablu ok. 1m.

Jak nie chcesz paneli to dookólne 8-12dbi byleby coś lepszego interline.pl czy cyberbajt.pl