Tworzymy własny system mobilny


(michałł) #1

Witam.

Nastał taki czas, w którym dużo dzieje się w świecie mobilnych systemów operacyjnych. Każdy posiada jakieś swoje unikalne cechy, których brak w drugim konkurencyjnym OS-ie.

Chciałbym zaproponować małą zabawę.

Mianowicie każdy z Was mógłby proponować to, czego oczekiwałby w swoim wymarzonym OSie - np. jakaś dodatkowa funkcja czy możliwość, której najbardziej wam brakuje w obecnych systemach. Można by zaproponować tego typu poprawki/udoskonalenia do istniejących na rynku OSów lub - jeśli ktoś ma naprawdę dużą wyobraźnię bądź mnóstwo ciekawych pomysłów - stworzyć zarys własnego mobilnego OSa.

Bo jeśli chodzi o naprawdę przydatne pomysły to kto wymyśli je lepiej niż sama społeczność :slight_smile: Potem poskładalibyśmy pomysły i ulepili jakiś ciekawy projekt.


(struart) #2

Android z wydajnością Windows Phone tyle w temacie :slight_smile: Nic więcej nie potrzebuję :wink:


(lordjahu) #3

Szybki, lekki z mapami (takimi jak miała Nokia za czasów modeli N8) - chyba najlepszymi i najszybszymi, sprawniejsze moduły GPS, estetyka …


(Mikou@j) #4

Szybki, lekki i Android z wydajnością Windows Phone :slight_smile:


(StarterX4) #5

Może być Android byle by miał wygląd, aplikacje i funkcje takie jakie ma IOS od Apple, żeby był bardzo wydajny i miał ogromne wsparcie deweloperów :slight_smile:

PS. Na przyszłość - Planuję akurat napisać własny system, zbudowany OD ZERA i po swojemu, bez żadnych pobieraków z SC i podobnych wyglądach.


(michałł) #6

Ok, a co jeśli chodzi o interfejs systemu :?: Macie jakieś pomysły na intuicyjne i łatwe sterowanie OSem?

Masz już jakiś zarys pomysłu jak ten projekt będzie wyglądał? Interfejs itp?


(somekind) #7

MeeGo z intuicyjnością MeeGo, stabilnością MeeGo, wydajnością MeeGo, i obsługą niektórych aplikacji z Androida.

Ale zdaje się, że takie coś i tak niedługo wyjdzie.


(Newtesteroneacc) #8

Ma być stabilny, szybki i ładny :slight_smile:

Coś niczym iOS 7

A nie tam android i touchwiz czy inne śmieci

System nie choinka :smiley:


(system) #9

Prosty. NIe jak Android tylko normalne menu na wiadomości i aplikacje itd.


(StarterX4) #10

Po prawo ekranu panel ze skrótami aplikacji i przyciskiem menu, u góry będzie czarny pasek informacyjny informujący o zdarzeniach systemowych i zdarzeniach aplikacji, główna kolorystyka planowana to: Zielony (chyba każdy wie o co chodzi?, np. główna kolorystyka windowsa to niebieski, od ubuntu to pomarańczowy itd), w mniejszości także czerwony (chodzi o styl, np. tapeta) i więcej. to co teraz pisze, to chodzi o wersję desktopową , a co do wersji mobilnej : to po włączeniu się systemu będzie pokazywało się główne menu ze skrótami do aplikacji, w skrótach będzie także skrót do interfejsu roboczego (inaczej Pulpit), czyli tam będzie tapeta, foldery, pliki, skróty także itp. a styl menu głównego będzie przezroczysty z zamazaniem, będzie pobierał tapetę ustawioną w interfejsie roboczym, główna kolorystyka wersji mobilnej to będzie niebieski. System ten będzie dostępny dla smartfonów, dla tabletów będzie tylko wersja główna systemu, czyli tzw. desktopowa.

Nad własnym systemem operacyjnym myślę już ponad rok, a co chwilę w planach mi się coś zmienia/dodaje/usuwa (np. “przemyślę, że to i tamto będzie lepsze”, albo “to i to jednak będzie bez sensu, i lepiej w zamian dodać coś innego”…)…


(michałł) #11

A co właśnie Apple zrobił z iOSem w wersji 7 jak nie choinkę? :smiley:

StarterX4, ciekawe pomysły, może przygotuję nawet jakieś mockupy :slight_smile:


(Newtesteroneacc) #12

Dobra, nie kłócę się z tobą. iOS7 choinką? :shock:

System ma być prosty w wyglądzie, a nie jakieś “Super-Hiper-Duper Ikony 4D”


(fedora24x) #13

ja wole FirefoxOS ;D


(Piesek64) #14

Android 4.3 na tableta z szybkością Windows Phone i trybem Windowsa xD