TWRP a CM13 - bootlop!

Witajcie,

 

Posiadałem na swoim telefonie Huawei Ascend G620S zainstalowane recovery od TWRP i system CyanogenMod 12.

Postanowiłem przejść na CM 13, więc go zainstalowałem po przez TWRP i bardzo dobrze chodził bez żadnych problemów.

Gdy była dostępna aktualizacja CM 13 to zainstalowałem ją po przez aktualizacje systemu wbudowane w każdego Androida.

Gdy po instalacji aktualizacji zrebootowałem telefon to zauważyłem, że SuperSU nie działa prawidłowo i nie przyznaje przywilejów.

Następnego dnia postanowiłem wgrać od nowa CM 13 po przez TWRP i nie aktualizować systemu po przez wbudowaną opcję w Androida, gdyż najwidoczniej coś jest nie tak.

 

Gdy wyczyściłem wszystko co możliwe (oprócz karty SD, gdzie znajduje się zip z CM13 i gapps’ami) po przez TWRP chciałem wgrać na czysto nowego CM13.

Wybieram plik zip z systemem i klikam instaluj, wyświetlają się jakieś dwie linijki napisów po czym TWRP się rebootuje i wraca do głównego menu TWRP.

 

Pomyślałem, że może to być wina uszkodzonego TWRP, więc wgrałem nowszą wersję TWRP i nadal jest to samo.

 

Co może być nie tak? Jak wgrać ten cholerny system? Pomocy! ;(

Czyściłeś cache(wipe dalvik, cache)?

 

Tak jak pisałem wcześniej - wszystko czyściłem - także dalvik jak i cache :frowning:

Samo Dalvik i Cache, bez systemu.

 

Także robiłem, ale los chciał, że moje 4 godzinne szukania i testowania różnych rozwiązań przyniosły efekt :smiley:

Naprawiłem problem po przez sposób z tego filmiku:

Dziękuje Piotrek za chęć niesienia pomocy :wink: