Tykanie komputera

Witam ,problem w tym że ostatniego czasu gdy włączam komputer słysze dziwne tykanie co ok. 5-8 sek w okolicach karty graficznej, dysku. Kiedyś wystarczył zwykły restart ale teraz to już nie działa :confused: . Prosze o szybką pomoc. A i zapomniałem dodać że komputer w ogóle się nie włącza tylko tak tyka i tyka.

Może dysk się popsuł, niekiedy popsute hdd wydają różne dziwne dźwięki.

Odłącz i sprawdź czy komputer się uruchamia

Dysk już odłączyłem i podłączyłem i nic dalej to samo lecz jak na mój słuch to wydaje mi się że te tykanie dobiega z karty graficznej ale z nia podczas gier i innych rzeczy ( jak jeszcze działało wszytko) było ok . Jutro będę sie starał wszystko rozebrać i złożyć na nowo może chociaż to coś da, A ma ktos może jakiś inny pomysł co to może być?

Ogólnie po tym, że to tyknięcia obstawiał bym dysk twardy (odgłos parkowania).

Karta graficzna ma pasywne czy aktywne chłodzenie - jeśli się upewnisz, że to ona i ma aktywne to może być wiatraczek lub ewentualnie któraś cewka się poluzowała.

Hmm aktualnie mam karte ge force 9600 gt niestety nie mam pojecia czy to aktywne czy pasywne :confused: na dysk bym raczej nie stawiał bo kompa mam od 2 lat a dysk od 2 miesiecy no ale wszystkiego trzeba probowac.

pasywne = brak wentylatora. Odłączałeś dysk z zasilania czy tylko z interfejsu sata/ata? na nic nie stawiaj, 2 miesiące, 2 lata, 2 dni, co za różnica, dysk można mieć od początku uszkodzony, więc odłącz zasilanie od dysku i sprawdz

Dysk odłączałem z zasilania i sata ( jeszcze raz jutro spróbuje ) i chłodzenie aktywne.

Jeśli założyć, że to karta graficzna to polecam odłączyć obecny wiatrak (i podłączyć zastępczy bo jak karta wykryje brak obrotów wiatraka zatrzyma wyświetlanie obrazu). Jeśli dalej będzie pykać to już liczba opcji maleje - cewki albo kondensatory.

to sprawdź czy wentylator na karcie graficznej pracuje, niekiedy słychać tykanie jeśli jest za dużo kurzu, ma problem z chodzeniem stąd może tykać

hmm pracuje na 100% bo nawet czuć zimne powietrze spod niej no ale jutro odłącze tak jak powiedział kolega wyżej i zobaczymy co to moze byc

przeczysc wszystkie wentylatory nawet zasilacz ale to jakimś piórem od łabędzia ja swojego kompa zawsze czyszczę piórem łabędzim ale to trza ostrożnie żeby nic nie uszkodzić

Piórem jak piórem, pędzel z miękkim włosiem lub sprężone powietrze - metoda zalecana jak pamiętam z kursów Cisco.

Ha ha piórem łabędzim :lol: :lol: :lol: a skąd tu łabędzia upolować ?? hihi

A wiec tak to raczej nie rysk bo go w calośći odłączyłem i dalej to samo .A i teraz jak tak 3 razy tyknie cos a po tym jest taki dlugi sygnał i tak w kólko.

WYCZYŚĆ WSZYSTKIE WENTYLATORY ŁĄCZNIE Z ZASILACZEM

Dodane 17.07.2011 (N) 13:41

Z rezerwatu upoluj ja to zbieram pióra jak one je gubią lub po jakiejś potyczce hehe

Dodane 17.07.2011 (N) 22:33

podociskaj czesci dokladnie dysk karta graficzna procesor itd