Tylda - a po co spacja?

Mam takie małe pytanko: Czemu aby otrzymać tyldę [~] muszę wcisnąć oprócz niej jakiś klawisz np. spacje lub kliknąć jeszcze raz [ale wtedy pojawiają mi się dwie] :smiley: ??

mam to samo ze spacja nie działa, tylko 2x kliknięcie

a no tak to jest w nowszych modelach klawiatur… tylko w starociach (5-6 lat) nie ma tego problemu.

A czy to nie jest winda systemu operacyjnego ??

raczej nie, gdyż ja mam xp prof. jak kiedyś siedziałęm na starej klawiaturze to tego problemu nie było :slight_smile: ale raczej nie przeszkadza on w pracy codziennej…

Ja wogóle tego nie mogę wcisnąc! !!

Klawiatura firmy Pinkworld

U mnie występuje to samo co napisał Raq, ale jak powiedział e320cdi tylda jest mało używana :smiley: :smiley:

niemacie innych problemów :roll: :roll: :roll:

wiecie w nowych kompach o tym nie myślą i dopracowują reszte, kształty nowe przyciski wygląd itd… zamiast dokończyć układ tak żeby działał prawidłowo…przyczym,to sprawdzaliśmy tylko na win xxx, a czy ktoś z linuksem też ma tak?? bo sterowniki win lubią sobie jaja robić :wink:

ps: teraz pisze na klawiaturze na której nie ma jeszcze przycisków menu myszki i przycisku do menu start… i .: " " bez rużnicy… dwa razy trzeba wcisnąc i wtedy pojawiają się i ile razy będe wciskał będą pojawiać się podwójie jakby układ liczył ile razy to wcisne i co drugi raz wpisuje dwie tyldy ~~~~~~~~.

Pozdrawiam: DaraK :slight_smile:

nie wiem o co w tym chodzi ??? :roll:

W linuxie mandrake 10.0 jest GIT :smiley:

Ciekawe, z czym to zwiazane. Musi miec to jakies wytłumaczenie!

Z systemem. :?

Klawiatura nie ma wpływu na działanie tyldy. Sterowniki - owszem. Dlaczego? Pytajcie Billa. :smiley: Mnie jest łatwiej pisać trzymając alt wciskać na numerycznej 1 2 6 (zwolnić alt).

no ja mam taki sam problem… a klawiatura ma prawie 8 lat :smiley: mysle ze to jednak nie jest wina niedbalosci w nowym sprzecie…

ja mam nowsza klawiature i win 98se i jest dokladnie tak samo jak u Darak-a :?

No to czeba ochszanić kogoś z win:P:)??ja jestem za, ale tu trzeba by polamentować na tych z win, tych którzy piszą sterowniki, a może po prostu jest to zamierzony efekt?? osobiście żadko używam tyldy no ale jak używam to wolał bym zęby działał jak należy…może przezuce się na linux,-a :slight_smile:

kto lubi programować?? może ktoś podejmie się napisania bespiecznej poprawki dla win na poprawienia obsługi klawiatur który nie kolidował by ze sterownikami firmowymi, a poprawiał i rozszeżał możliwości sterownika np. o programowanie układów klawiszy… np.: [alt][ctrl] - uruchamiający jakiś program, panel, … . chętnie bym zainstaloał sobie taką poprawke:]

Pobożne życzenie :lol:

Jak dobrze pamiętam to sam robisz jakiś system,więc to nie powinien być dla Ciebie żaden problem :smiley:

tak masz racje :slight_smile: i dlatego to rozwiąże dla mojego systemu…

no i dla tego też nie mam czasu naprawiać windowsa :P:)

Przez system:

  • zaniedbałem witryne “re#####ka.##/d###k” i kilka innych:(

  • tutaj bywam raz na jakiś czas :frowning:

  • zaniedbałem szkołe przez co teraz mam chece :]

  • zbyt dobrze znam rozwiązania systemów operacyjnych,

  • olałem c++,-sa co okaże się nieciekawe na maturze :P:)

  • rozumiem jak działa każdy podzespół komputerowy

  • zabespieczenia, te które widze na codzień brzmią jak kiepski kawał…:frowning:

  • itd…

I niemartw się:) pamiętam o konkursie który tu raz “użądziłem” - (chyba moge tak napisać…)

nio i tutaj się zakończył ale oficjalnie on trwa, tylko niegłośno o nim, więc na mojim @mail,-u czekam na nowe nazwy, puźnij głosowanie… najbardziej punktowane zostaną przepatrzone i wybrane najlepsze które zostaną nagrodzone, ale są ważniejsze życzenia do “spełnienia” :frowning: chętnie przyjmiemy pomoc ale jakoś nikt się niegarnie do pisania na mojego @mail,-a…:P:)