Tylko czarny ekran + kursor. pomocy!

witajcie! na początku uprzedze że jestem strasznym laikiem jeśli chodzi o obsługe komputera.

no wiec pojawił się (chyba częsty z tego co wyczytałem) problem z uruchomieniem, w momencie gdy powinno pojawić się okno logowania w XP pojawia się czarny ekran i kursor myszy. nie działa Ctr+Al+Del w ogóle nic. żadnej rekacji. podobnie się dzieje gdy próbuje wejśc w tryb awaryjny oraz ostatnia dobra znana konfiguracja. nie mam płyty z windowsem, nie działa mi stacja dyskietek (po prostu się już kiedys zepsuła) na konsoli odzyskiwania systemu za bardzo się nie znam przy wpisywaniu komend chkdsk C:/p itp nie ma żadnej reakcji. tzn jest “parametr nie jest prawidłowy”

na pulpicie mam combofix`a (może on by coś zdziałał) ale jak do niego dotrzec? domyślnie ustawia mi się na C:/WINDOWS/ a komenda cd… nie powoduje przejscia do katalogu wyżej.

format nie wchodzi w grę! na dysku systemowym mam prace magisterską. wiem… moja głupota…

a wiec prosze Was o pomoc! może jest jeszcze jakiś sposób na uratowanie systemu?

jeśli tak to proszę o szczegółowe rady (jak dla laika)

przepraszam! źle wpisywałem komendy. chkdsk /p / r zadziałało ale… nic to nie zmieniło jeśli chodzi o uruchomienie komputera. wiec inne pytanie…

jak podłączyć ten dysk (z którym jest w/w problem) do innego komputera by zgrac z niego dane? jest w ogole taka możliwość? jak to ustawic by po prostu po podłączeniu go pokazała się ikona nowego dysku w moj komputer?

Jaki masz dysk SATA-wąska taśma,czy ATA-szeroka taśma ? Jeśli myślisz o jego pdłączeniu,pomyśl o ewntualnej infekcji.Wtedy oba padną.Myślę ,że najpierw niech Ci doradzą koledzy od Bezpieczeństwa.

mam szeroką taśmę. jestem w stanie zaryzykować :slight_smile:

Jeśli tak podepnij,możesz odłączyć taśmę i zasilanie od DVD-ROM-u i tu przyłącz ten dysk.Po pokazaniu się dysku,najpierw przeskanuj antywirusem Powodzenia…