Tylko Edge działa - Chrome i Firefox w ogóle nie uruchamiają się

witam,
wczoraj wyłączyłem i włączyłem zabezpieczenia Windows 10 żeby zainstalować drukarkę, dzisiaj zauważyłem że nie działa Firefox ( przeinstalowałem i nic ). Zainstalowałem Chrome i tutaj podobnie.
Obie przeglądarki nie uruchamiają się nawet, brak jakiegokolwiek okienka.
Edge działa bez problemu. Co zrobić ?
Dziękuję z góry za pomoc.

A nie wiadomo, co jeszcze zainstalowało się z programami do drukarki.
Drukarka działa prawidłowo?

Drukarka działa, nic innego się nie zainstalowało. Wyłączałem zapory żeby połączyć się przez wifi z drukarką.

Ca, ca, a potem włączyłeś zaporę? System przesunął poziom zabezpieczeń do góry i klops. Teraz ręcznie zezwól programom firefox.ex i chrome.exe z katalogów instalacyjnych. Teraz przestaw poziom zabezpieczeń na niski, bo za każdym razem będzie coś blokowane.
Nie da się bez zapory i drukarkę też powinieneś dodać do zapory, chodzi o program exe dla drukarki.

dzięki za odpowiedź, jak zezwolić firefox .exe z katalogów ? Co mam przez to rozumieć ?

Panel sterowania - zapora i u mnie na win 7 jest tak:


Poszukasz - znajdziesz. Otworzy się panel zapory, to wtedy klikasz - Dodaj program i wyświetli się okno lokalizacji programów. Wyszukuje się lokalizację np firefoxa, otwiera, znajduje firefox.exe i zaznacza - potem otwórz. Tak dodaje się programy, nawet drukarki.
Może w win 10 trochę inaczej to wygląda, ale rozgarnij się w tym.

Siema, wiem jak rozwiązać wasz problem, a przynajmniej powiem jak zrobiłem to u siebie.
W ustawieniach konta microsoft ( account.microsoft.com ) w sekcji ‘bezpieczeństwo’ są ‘ustawienia filtru’ oraz ‘filtrowanie nieodpowiednich witryn internetowych i wyszukiwań’ i wszystko co trzeba zrobić to WYŁĄCZYĆ ten filtr. Jak się to zrobi to firefox i chrome się bez problemu włączają.

Miłego dnia.