Tylko Platinum Notes w wersji 4 (Mixed In Key) wspiera Unicode?

Tylko Platinum Notes w wersji 4 (Mixed In Key) wspiera Unicode?

 

Przestestowałem ostatnio ZortamMp3Mediastudio Pro, który niby wspiera chińskie nazwy piosenek…

ale z lekka to przesada i chyba bujda na resorach…

 

 

Ponieważ nawet nie da się otworzyć folderu (np. także ma w nazwie chińską).

Foldery o nazwach “? ??? ?? ???”

Utwory o nazwach ??? ?? ?? - ??? ??.mp3

 

Wszelkie Unicode zamieniane na pytajnik

 

 

Mp3Gain podobno świetny do normalizacji ale i tak nie wspiera chińskich znaków, zawsze ten sam Error.

Pisałem na forum producenta ale on i tak nic z tym nie zrobi…

 

Wszystkie inne także nie radzą sobie…

Żadne stuczki w Ustawieniach reginalnych nie rozwiązuje problemu, czy nawet zainstalowanie chińskich języków itp.

 

 

Więc mam wydawać słone pieniądze na Platinum Notes 4 ??

 

Nie ma żadnej darmowej alternatywy?

A próbowałeś darmowego Rekordboxa od Pioneera?

Normalizuje seryjnie zbiory muzyczne?

A Ty testowałeś z chińskimi nazwami i u Ciebie działa?

U siebie nie testowałem, bo za bardzo nie używam programów tego typu i zainstalowałem go raz dla sprawdzenia co to za cudo jest w ogóle. Myślę, że skoro program jest za darmo, to warto sprawdzić. Z odczytem klucza utworu radzi sobie dobrze, to na pewno.

Skoro nie testowałeś to nawet nie wiesz czy działa te Twoje “cudo”

Wąpie czy masz jakieś pojęcie na ten temat…

Przetestuj, podaj wyniki a potem pisz.

A poza tym ten program do miksowania - widać to odrazu…

 

 

Poszukaj coś podobnego do Mp3Gain i daj znać czy działa z Unicode chinese

Ehm. Testowałem. Ale w całej swojej kolekcji nie mam utworów, które mają chińskie krzaczki w tytułach bo to nie jest wygodne…

Przy dzisiejszych nagraniach normalizacja jest raczej bezsensowna bo utwory się kompresuje przez co praktycznie wszystkie mają 0dB i bardzo małą dynamikę. Poza tym normalizacja jest wykonywana względem najgłośniejszego punktu w utworze, więc jeżeli utwór ma załóżmy -2dB w najgłośniejszym punkcie to całe nagranie zostanie podniesione o 2dB (zakładając normalizację do 0), czyli niewiele. A jeżeli będzie 0, to nic nie podniesie.

Chociaż fakt - mp3gain nie normalizuje wg najgłośniejszego punktu (czyli działa na zasadzie kompresora, więc generalnie tutaj program ma duży plus).

 

Rekordbox to program służący do zarządzania plikami audio… Można w nim ustawić np. punkty cue, pętle, odczytywać klucz utworu i nie - nie jest to program do miksowania jak vDJ, Traktor bądź Scratch Live. Jest to program wspomagający DJów w miksowaniu przy użyciu np. Pioneerów CDJ, dzięki czemu nie muszą szukać w setkach utworów, tylko od razu mają segregowanie utworów wg klucza i innych parametrów wg życzenia, a do tego jeżeli pozaznaczali wcześniej w programie Hot Cue, to są one od razu przenoszone do playerów.

Ale równie dobrze można zarządzać biblioteką na kompie, nie potrzeba do tego mieć odtwarzaczy wspierających rekordboxa.

I zakładam, że o odczytywanie klucza Ci chodzi, skoro patrzysz na Mixed in Key.

 

A. Program wspiera chińskie krzaczki. Specjalnie dla Ciebie sprawdziłem.

Jeżeli mixed in key i mp3gain nie pokazuje znaków/są błędy itp to znaczy, że ich nie wspiera. Pioneer jest japońską firmą i raczej dziwne by było, żeby nie był w stanie odczytać nazw plików z krajów, gdzie nazwy są krzaczaste. Zresztą program sam w sobie ma język chiński, japoński i koreański. No czyli chyba nie będzie problemów z takimi nazwami.

 

Jeżeli w odpowiedni sposób podziałasz kompresorem, to możesz użyć tego z Audacity - pozwala on importować i eksportować wiele plików jednocześnie, oraz wspiera unicode.

Nie wiem o czym piszesz, zbiegasz z mojego tematu… mi nie chodzi o klucze, I żadne miksowanie!!

Mój temat wyraźnie skierowany jest jedynie do normalizacji głośności plików muzycznych, ktorych w nazwie jest Unicode (Kodowanie Big5 Chinese/Taiwan)

Mam setki, tysiące utworów mp3 i chcę wyrównac głośność bo bardzo odbiegają pliki mp3 (amatorskie rmx)

Platinum Notes 4 wyrównuje głośność i nie tylko…

Ja nie patrze na Mixed In Key - podałem w nawiasie (Mixed In Key) aby podsunąć myśl o jaki program chodzi PN ze strony http://www.mixedinkey.com/

Nie proponuj mi żadnych programów do miksowania.

Mi chodzi tylko o wyrównanie głośności. Rozumiesz czy nie?

Do audacity zaimportuje 10000 utworów mp3 i seryjnie zoptymalizuje głośność ?? Oczywiście, że NIE!

Może to Cię zaciekawi - edytor testu unicode. Wczoraj sprawdzałem na komputerze parę zastosowań, nawet spolszczyłem i ustawiłem sprawdzanie wyrazów. No, ale nie jestem programistą, a za biuro nie nadał się, chociaż działał, oferował zapisywanie i mnogo tego… Wiem, że chodzi o muzykę, ale do unicode są edytory

http://portable.info.pl/rj-texted-portable/

Po co mi edytor tekstu?

Skoro potrzebuję programu, który umożliwia znormalizowanie głośności utworów.

Znam chińskie nazwy utworów muzycznych, także Ci którzy nazywają chińską czcionkę “krzaczkami” - to są kompletnie w błędzie.

Ja mam originalne i PRAWIDŁOWE(!) Nazwy Utworów (chiński + specjalne znaki)

Ja potrzebuję tylko programu do normalizacji głośności - wspierający kodowanie Big-5 lub Full-UTF

 

Nie mam “chińskiego Windows” więc u mnie nie zadziała - nawet po AppLocale i zmian regionalnych

 

 

Edit: rozwiązanie znalazłem…

Temat do zamkniecia.