Tylko połowa punktów w 3dmarku03 - Radeon 9800 pro

Czesc, mam problem, a mianowicie chodzi o ilosc punktów w 3dm03.

Zaczne wiec od poczatku, czyli od tego co było kiedys, a co jest teraz nie tak.

Kiedys, tzn jakies 3 tyg. temu kiedy to dostałem nowego radeona 9800pro sprawdzałem jego wydajnosc w 3dmarku03. Otóż wtedy wynik oscylował koło

5000 tys. punktow, prawie 5500, a po podkreceniu prawie 6k. Dzis, gdy zauwazylem ze splinter cell cos spowolnil chcialem sprawdzic ile to punktow jest w 3dmarku gdyz nie bylem pewien ile mialem wtedy. Dlatego po wlaczneniu sie tak zdziwilem, gdyż wynik wynosil niestety - tylko 2957 pkt.

Nie mam pojecia o co chodzi i jak temu zaradzic, nie przeinstalowywałem sterownikow, ani nie robilem zadnych tweakow. I jedno, sprawdzilem ile bedzie punktow po podkreceniu radka na 410 / 370. Okazało sie ze nie ma zadnej roznicy w wydajnosci. Czekam na pomoc.

Mój komputer:

Zasilacz: Delta 350w

Procek: AMD Duron 1200mhz

Ram: 512

Karta: Sapphire Ati Radeon 9800 pro

Płyta: ECS K7VTA3

Screen z 3dmarka:

3dm03sr4.jpg

Sprawdź temp radka, teoretycznie możliwe jest że jeśli chłodzenie było oddzielone od gpu silikonową pastą temoprzewodzącą, to w bardzo wysokiej temp. woda z niej odparowała i karta się przegrzewa, ale wtedy oprócz spadku wydajności powinna sypać artefaktami. Napewno straciła na wydajności o tak o bez powodu? Nie zmieniałeś jakiś sterwników? Nie kręciłeś w komputerze? Nie dołożyłeś jakiś podzespołów? Wykluczasz spyware/wirusy spowalające procesor?

Temperatury po 4 testach 3dmarka:

tempsssqc2.jpg

Spyware i inne pierdoły wykluczam gdyż skanowalem kompa avastem i Ad Aware :wink:

Może przeinstalowac sterowniki ? Co o tym myslicie, czy jest sens tracic kilkanascie minut i 2 restarty ;d ? A sterowniki to catalysty 7.7

Temperatury wyglądają w porządku, ale jeśli to jest po 3d marku i spadły szybciej niż można było się spodziewać to nie wiadomo, jedyna skuteczna metoda to sprawdzenie temp chłodzenia karty graficznej ręką w czasie grania/testowania, jak bardzo paży to jest niedobrze, jak tylko troche to jest ok :wink: A swoją drogą po co tak nowe sterowniki do 9800? Omegi zainstaluj, może coś dadzą.

Avast to pseudo antywirus. Przeskanuj skanerem on-line http://www.kaspersky.pl z IE

Na wydajność kompa ma wpływ wiele czynników i to nie tylko temperatury. Sprawdź kompa zaraz po zainstalowaniu windy i 6 miesięcy później a już będzie spory spadek mocy.

fakt, ze wiele czynnikow ma wplyw na kompa - glownie zewnetrznych :slight_smile:

‘wyczysc’ kompa jakims cleanerem, zdefragmentuj dyski, wyczysc rejestry, np. jv16

ps. jakos nie zuwazylem spadku wydajnosci z uplywem czasu… wrecz przeciwnie, cos tam usprawniam i chodzi lepiej OS :slight_smile:

od bez mala 3lat mam postawiony system i nigdy formata nie uswiadczyl… a chodzi szybciej :slight_smile:

Dokładnie jak clockwork, “administruje” 3 komputery w domu i niezależnie od czasu po reinstalacji chodzą wyśmienicie, konfiguracja to klucz do sukcesu.

Karta w czasie grania jest taka jakby, ciepła - nie parzy ani nie jest zimna :wink: taka po prostu ciepla. Spróbuje zainstalowac nowe stery i wyczyscic kompa. Jutro dam odpowiedz czy cos pomogło. Dzieki

nowe nie… raczej cos z serii 6.4/7.2 - nowsze nic nie dadza, po za obsluga nieoblugiwanych bajerow przez karte :slight_smile:

Uninstall catalystów - install omeg rad_w2kxp_omega_38360_7z

Właczam 3dm03 i po około 10 minutkach pokazuje mi sie taki oto okraglutki wynik. Od razu scct leci na max grafie +anizo16 i hdr, a stalker nie tnie juz tak mocno. Dziekuje bardzo. Jeszcze dzis troche pokrece go moze. Moze dojde do 5.5k Dziekuje. Temat do zamkniecia chyba.

3dm035krw3.jpg