Tylko restart laptopa przywraca sprawność karty sieciowej

Zmiana w opcjach zarządzania energią nic nie dała. Przed chwilą znowu moja karta sieciowa przestała działać, narzędzie do rozwiązywania problemów nie pomogło i musiałem zrestartować laptopa. To co teraz mogę z tym zrobić? Ma ktoś jakieś rady, które mogą mi pomóc,  nie zaszkodzić?

Hej,

 

A te problemy częściej zdarzają się, gdy korzystasz z internetu - surfujesz po stronach WWW, oglądasz filmy on-line, etc. - czy raczej gdy z sieci nie korzystasz?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Do tej pory zawsze korzystałem z internetu, gdy to się działo. Praktycznie zawsze wieczorem.

Hej,

 

A przypadkiem laptop Ci się nie przegrzewa? Jak wyglądają temperatury poszczególnych komponentów?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Nie przegrzewa. Wszystkie temperatury w okolicach 45 stopni Celsjusza.

Co w sytuacji, gdy jest to faktycznie jakiś błąd systemu, a ja miałem zakupioną jednorazową instalację systemu? Czy jak oddam na gwarancję, to zainstalują mi system ponownie? Czy jest w ogóle możliwe, że to naprawdę jakiś błąd systemu spowodowany aktualizacjami? Jak wspomniałem wcześniej, to się zaczęło dziać w przeciągu ostatniego miesiąca.

System masz dożywotnio do końca laptopa.

 

Wszystko masz napisane, tylko czytaj.

Edit:

Lub serwis i niech Ci zrobią.

 

A wcześniej w tym samym hotelu i miejscu było OK?

To się zaczęło w ciągu miesiąca. W tym czasie byłem w 2 różnych hotelach. W pierwszym na początku wszystko działało, a jakiś miesiąc temu się zaczęło psuć. Później przeniosłem się do drugiego hotelu i dalej jest to samo.

Swoją drogą, co takiego niby wszystko mam napisane? Sam stwierdziłeś, że na WiFi w hotelu wszystko ma być ustawione na “automatyczne”, a inny użytkownik dodał, że przy ręcznej konfiguracji nie będę miał internetu, zatem wskaż mi proszę moment w moim poście, gdzie “wszystko mam napisane” odnośnie mojego problemu. Czekam na wskazanie tego “wszystkiego”.

 

Plus musisz sprawdzić na normalnym sygnale WIFI - pisałem o tym, bo może karta gubi sygnał lub się wyłącza?

 

Plus może być uszkodzona karta sieciowa WIFI

 

Plus inne.

 

 

Na normalnym sygnale wcześniej się nic takiego nie działo. Nawet na  słabym sygnale się nic nie działo przez 2 miesiące. Dopiero od miesiąca zaczęło się psuć. Skoro kupiłem laptopa ze sprawną kartą sieciową, to wychodzę z założenia, że nie muszę już kupować dodatkowej karty sieciowej. Cz istnieje możliwość, że oprócz uszkodzonej karty sieciowej, powodem są aktualizacje Windowsa 10 jak sugerował Lamerq2? 

 

Raczej gdyby powodem był system lub sterownik karty, to ciągle byłby problem z połączeniem z siecią i pracą karty, a nie tylko po jakimś czasie - ale wykluczyć tego nie można.

 

A to wygląda, jakby nagle karta gubiła sygnał lub się wyłączyła i wtedy tylko restart systemu pomaga?

Może to być również uszkodzenie karty WIFI, jej przegrzewanie, zimny lut, brak styku, inne?

 

Na odległość nikt Ci tego nie zdiagnozuje - daj do serwisu i już.

Tak zrobię, bo mam jeszcze kilka innych usterek w tym laptopie. W razie gdyby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł, to będę czekał.

Jeszcze sprawdzisz to:

  • opcje zasilania i plan zasilania ustaw na maksymalną wydajność, restart i test.

  • jak dalej to samo - opcje zasilania - zmień ustawienia tego planu - zmień zaawansowane ustawienia planu - ustawienia karty sieci bezprzewodowej - moduł oszczędzania energii i zmień dla akumulatora i zasilacza na maksymalną wydajność - OK, restart i test

 

Edit:

I podaj takie informacje: z poziomu menadżera urządzeń PPM na karcie WIFI i właściwości i Ogólne i czy tu jest wpis: to urządzenie działa poprawnie?

teraz przejdziesz do zakładki Sterownik i podasz datę i wersję sterownika.

 

NA KOŃCU:

 

Można tu w zakładce Sterownik również skorzystać z opcji: przywróć sterownik -postępuj zgodnie z komunikatami i restart i test, ale to zrób na końcu całej podanej tutaj listy. Może sterownik się zaktualizował i on robi problem?

Wydajność mam wszędzie ustawioną maksymalną. Jest wpis “To urządzenie działa poprawnie”, a sterownik mam z 27.02.2016. Opcja “Przywróć sterownik” widnieje, ale nie mogę jej nacisnąć. Przed chwilą znowu musiałem restartować system. To się dzieje codziennie w godzinach wieczornych (wtedy internet jest najbardziej oblegany w hotelu).

 

Więc, to wcale nie musi być wina laptopa, tylko sieci i jej obciążenia?

 

Dlatego warto sprawdzić laptop na normalnym sygnale WIFI i wtedy wiesz, gdzie jest problem?

 

Edit:

 

Czyli jak nie możesz przywrócić starszej wersji sterownika, więc ster nie był aktualizowany.

 

Na telefonie współlokatora się tak nie dzieje. Poza tym, jak wspomniałem, wcześniej byłem w innym hotelu i byłem podłączony do innego internetu. Przez dwa miesiące nic takiego się nie działo i dopiero później się coś popsuło. Nawet gdyby to była wina sieci, to po chwili znowu miałbym połączenie z internetem. Tymczasem u mnie w miejscu ikonki pokazującej jakość sygnału WiFi pojawia się ikonka sygnalizująca, że karta sieciowa jest wyłączona, po czym włącza się, znowu pojawia się dostępna sieć, ale już nie mogę się z nią połączyć bez restartu laptopa.

Co do sterownika, to próbowałem aktualizować i jest informacja, że obecny sterownik jest aktualny.