Tylko restart laptopa przywraca sprawność karty sieciowej

Witam. Posiadam ASUSA model R556L i mam co jakiś czas problemy z kartą sieciową. Mianowicie: co jakiś czas (co kilka dni, czasem raz dziennie) mój komputer traci połączenie z WiFI i nie może go odzyskać. Rozwiązywanie problemów z Centrum Sieci i Udostępniania (reset karty sieciowej) pomaga raz na może pięć razy. W pozostałych przypadkach problem rozwiązuje się po restarcie laptopa. Oczywiście w czasie, gdy ja nie mogę się połączyć z WiFI, inne urządzenia normalnie się łączą. Zaznaczę, że obecnie WiFi, do którego się podłączam, jest bardzo słabe, ale jak wspomniałem, na innych urządzeniach nie ma tego problemu. Zatem: jakieś rady? Sugestie? Co może być przyczyną regularnego gubienia połączenia z WiFI i problemów z kartą sieciową?

Jaki system jest zainstalowany?

Windows 10. Zapomniałem dodać.

szymek_3000 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po lewej stronie) - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Jakie sterowniki masz zainstalowane do karty sieciowej? Z płyty (o ile była dołączona do oprogramowania), ze strony producenta laptopa, ze strony producenta karty sieciowej, czy może z jakiejś lipnej strony ze sterownikami?

 

Swoją drogą wydaje mi się, że może coś w systemie nie grać. Ostatnio sam mam problemy z rozłączaniem z siecią lub czymś w tym stylu. Rozłączenie to następuje na 2-3 sekundy, czasami nie jestem w stanie zauważyć tego. Może to problem jakiejś wadliwej aktualizacji w Windows 10? To tylko taki luźny domysł, który pewnie nie ma wiele wspólnego z prawdą.

Sterowniki do karty sieciowej mam te, które były zainstalowane przy zakupie laptopa. Niczego nowego nie instalowałem. Żadnej płyty nie otrzymałem. Przeprowadziłem aktualizację z Windows 8 do 10, ale to było jeszcze w 2015 roku, a problemy zaczęły się w przeciągu ostatniego miesiąca.

przypisz adresy na sztywno w ustawieniach karty sieciowej jeżeli nie chcesz instalować systemu na czysto, w systemie jest błąd i po upgrade z 7 i 8.x/aktualizacji systemu - nowa kompilacja np Anniversary Update karta się kaszani co jakiś czas i trzeba restartować system, też to przechodziłem :wink:

 

skopiuj ustawienia z zakładki szczegóły i wpisz je w właściwościach Protokołu Internetowego w wersji 4 (TCP/IPv4)

 

Pozdrawiam.

Mógłbyś mnie poprowadzić w miarę krok po kroku? Nigdy czegoś takiego nie robiłem i obawiam się, że choćbym próbował 100 lat, to zmarnuję tylko 100 lat na nieudane próby.

 

Pomoże mi ktoś to zrobić?

 

Problemem może być to: za słaby sygnał WIFI?

 

Bierzesz laptopa do kumpla lub gdzie indziej gdzie WIFI jest OK i test, jak tam działa jak należy, to problem jest słabego sygnału.

 

Edit:

 

A to że inne urządzenia pracują OK, nie ma znaczenia - każda karta sieciowa jest inna i ta może potrzebuje mocniejszego sygnału, bo inaczej się wyłączy.

Nie mogę tego sprawdzić, bo obecnie przebywam za granicą i mieszkam w hotelu pracowniczym, zatem wszędzie internet jest taki sam. Pisałem, że to dzieje się raz na jakiś czas i Lamerq2 zaproponował rozwiązanie, ale nie umiem tego zrobić, dlatego proszę o pomoc z tym, co zasugerował Lamerq2.

To pisz do niego i niech Ci tłumaczy.

 

Ja Ci napisałem jak jest i nie trzeba nic więcej robić, takie numery, to ewentualnie przy połączeniu LAN, a nie WIFI.

JNJN, mam prośbę: nie pomagaj mi. Niepotrzebnie zaśmieciłeś mój post swoimi “mądrościami”.

Pozdrawiam.

 

Sam chciałeś pomocy, a to jest Forum publiczne,więc piszę.

 

I tylko ten co napisał musi Ci wytłumaczyć co miał na myśli? ja napisałem Ci jak ja to widzę.

 

I tu chyba jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie  dodatkowej karty WIFI na USB z mocną anteną - jak jest słaby sygnał.

 

Edit:

I sprawdź, bo może jest zawirusowany?

Dodatkowo program Ccleaner i wyczyść system.

Hej,

 

Jeśli chodzi o wpisywanie ręczne adresu IP w ustawieniach protokołu IPv4, to pomocny będzie na przykład ten artykuł: http://www.tp-link.com.pl/faq-14.html

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Tylko jak on pracuje na WIFI i jest w hotelu, to wszystkie ustawienia w IPv4 musi mieć na automatyczny , tu nie ma ręcznej konfiguracji.

Hej,

 

Jasne, że tak. W dodatku po zmianie lokalizacji w ogóle nie będzie działał mu net. Ale skoro chce wiedzieć, jak wykonać to, o czym pisał @Lamerq2, to podrzuciłem informację. :wink:

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Właściwości karty sieciowej i tam w zakładce Zarządzanie energią odznacz “Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędności energii”

 

Powinno pomóc

Nie mogę znaleźć tej zakładki. Gdzie ona jest w Windows 10? Znalazłem tylko taki film i tam nic takiego nie ma:

 

I tak generalnie… Skoro nie na WiFi zmiana tych ustawień nie pomoże, to co ja właściwie jeszcze mogę z tym zrobić?

 

Sprawdź to:

 

Najprościej: menadżer urządzeń i PPM na karcie sieciowej wifi i właściwości i zakładka zarządzanie energią i odptasz wszystkie kwadraty (mają być puste) i OK restart systemu i testuj.

 

Edit:

A jak dalej problem, to wszystko masz napisane.

Okej, zrobiłem. Teraz będę testował. Dzięki wszystkim za pomoc.