Tylko z jednego dysku spośród 5 nie mogę udostępnić jego partycji w domowej sieci

Witam,
korzystam w domu z dwóch komputerów oba Win7, udostępniłem na każdym całe dyski (partycje) by z każdego komputera mieć dostęp do wszystkich danych.
Bez problemu działają podmapowane dyski w obie strony, poza dwoma partycjami pochodzącymi z tego samego dysku fizycznego: “System windows nie może uzyskać dostępu. Nie masz uprawnień…”
Jest to drugi 2TB dysk, z dwoma partycjami NTFS 1000 i 830 GB. Nie mając już nowych pomysłów jak sobie poradzić z problemem, podzieliłem drugą partycję na 829 i 1 GB, formatując nową wyłącznie spod Windows, ustawiając domyślne wartości dla NTFS, po udostępnieniu nadal ten sam problem. Partycje z tego dysku są mimo takiego samego pełnego nadania dostępu niedostępne z dwóch innych komputerów na Win7 w tej samej grupie roboczej, mimo że 8 innych partycji z pozostałych 4 fiz. dysków działają bez zarzutu.
Problem występuje też dla partycji systemowych, z którymi zazwyczaj są kłopoty, mam na myśli dysk C: to akurat nie działa w obie strony. Najbardziej mi zależy na kolejnych partycjach przeznaczonych typowo na dane. Macie jakieś pomysły?