Tylko z jednego dysku spośród 5 nie mogę udostępnić jego partycji w domowej sieci

Witam,
korzystam w domu z dwóch komputerów oba Win7, udostępniłem na każdym całe dyski (partycje) by z każdego komputera mieć dostęp do wszystkich danych.
Bez problemu działają podmapowane dyski w obie strony, poza dwoma partycjami pochodzącymi z tego samego dysku fizycznego: “System windows nie może uzyskać dostępu. Nie masz uprawnień…”
Jest to drugi 2TB dysk, z dwoma partycjami NTFS 1000 i 830 GB. Nie mając już nowych pomysłów jak sobie poradzić z problemem, podzieliłem drugą partycję na 829 i 1 GB, formatując nową wyłącznie spod Windows, ustawiając domyślne wartości dla NTFS, po udostępnieniu nadal ten sam problem. Partycje z tego dysku są mimo takiego samego pełnego nadania dostępu niedostępne z dwóch innych komputerów na Win7 w tej samej grupie roboczej, mimo że 8 innych partycji z pozostałych 4 fiz. dysków działają bez zarzutu.
Problem występuje też dla partycji systemowych, z którymi zazwyczaj są kłopoty, mam na myśli dysk C: to akurat nie działa w obie strony. Najbardziej mi zależy na kolejnych partycjach przeznaczonych typowo na dane. Macie jakieś pomysły?

Sprawdzałeś uprawnienia dostępu do zasobu i uprawnienia dostępu do dysku?

Serwer plików na Windowsach nieserwerowych ma limity, sprawdź czy po prostu nie przekroczyłeś limitu udostepnionych zasobów.

Serwer plików postaw sobie na Linuksie. Szczerze, Windows kompletnie się do tego nie nadaje.