Tylne porty komputera

Witam !:smiley:

Proszę o pomoc.:frowning:

Mam problem z rozpoznawanie tylich portów komputera z tyłu obudowy. Proszę o wymienieniu mi tych portów i opisaniu ich na podstawie zdjęcia

Dziękuję :lol:

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/szulow … W_0624.jpg

Więc tak

Ten na samej górze obok wiatraka jest od prądu.

Niżej jest taki panel pełny portów w nim na samej górze są 2 porty ps/2, Różowy od klawiatury a zielony od myszy.

Niżej te 2 okrągłe służą do dźwięku i obrazu (ale nie wiem czy do czy z komputera)

Niżej są takie 4 cienkie porty, to są porty USB. Ten obok to do sieci.

Niej s od karty dźwiękowej. Zielony do głośników, różowy mikrofon, niebieski wejście liniowe, a pozostałe np do kina domowego.

Niżej są takie 2 białe długie identyczne porty, to porty monitora (jeśli masz monitor analogowy to musisz miec odpowiednią przepustkę czy jak to się nazywa). Obok to czarne okrągłe to wyjście S-Video np do telewizora.

Niżej jest karta telewizyjna. Możesz do niej podłączy antenę i ogląda programy w tv (jeśli masz wideo na kasety VHS to możesz załorzyc firmę odzyskiwania filmów i nagrywania na DVD. He he)

To już wszystko.

a ksiażki do płyty nie dali ? masz wszystko opisane w dokumentacji

zaczynam całkiem od góry pierwsze dwa okrągłe porty(zielony i fioletowy) to ps2 zielony pod mysz a fioletowy pod klawiaturę poniżej masz kolejne dwa okrągłe porty sądzę że są to jakieś dodatkowe porty audio mogę się mylić (może ktoś inny będzie wiedział) ten wielki różowy port obok nich to LPT 1 jest to port szeregowy pod którego kiedyś się drukarkę podłączało nieco niżej jest port COM 1 ten niebieski służył kiedyś do komunikacji kompów poniżej masz 6 czarnych portów największy z nich to prawdopodobnie port LAN natomiast pozostałe to USB poniżej masz jeszcze 6 okrągłych wyjść audio w wersji mini jack 3,5mm jeszcze niżej masz kartę graf. wraz z portami DVI(monitor) oraz SVHS do podłączenia TV poniżej masz kartę telewizyjną ale tego już chyba nie muszę tłumaczyć 8)

* żółty cinch - wejście albo wyjście sygnału video (zespolonego, kompozytowego),

* pomarańczowy cinch - wejście albo wyjście cyfrowego sygnału audio (coaxial)

wejście o wyjścia odróżnisz czytając napis przy złączu, (in -wejście, out - wyjście)