Tylne wycieraczki w samochodach

Witam!!

Dla czego w samochodach gdzie klapa bagażnika jest “razem z szybą” montuje się wycieraczki a w samochodach gdzie klapa bagażnika jest bez szyby nie montuje się jej :?:

e23533627535581bm.jpg

bbeeec8a89381e93m.jpg

O matko :shock:

A odpowiedź jest prosta: w samochodach z wystającą dupą woda spod kół nie dolatuje do szyby.

Moim zdaniem przez to że niebyło by gdzie ukryć mechanizmu wycieraczki. A gdy auto jest bez maski z tyłu montuje się blisko wycieraczki i jest gites. Najlepszym przykładem jest tego że zwykły maluch nie ma wycieraczki bo ma silnik zamiast bagażnika a maluch wersji bis ma wycieraczkę.

Nie wydaje mi się że jadąc Toyotą woda będzie chlapała mi na szybę.

To najwidoczniej nie prowadziłeś samochodu.

Zobacz jak nisko umiejscowiony jest zdeżak

I ty masz tyle lat, co ja :roll:

Co z tego, że zderzak jest nisko? W każdym hatchbacku woda spod kół ląduje na tylnej szybie.

Duże znaczenie ma tutaj aerodynamika. W hatchbacku tuż za samochodem występuję silne zawirowania powietrza, które powodują, że woda rozpylona przez opony jest w dużej części wrzucana na tylną szybę. Natomiast w sedanach dodatkowo prócz łagodniejszego opływu powietrza znaczenia ma jeszcze to, że koła znajdują się nieco dalej od końca pojazdu i większość wody zostaje pod pojazdem.

@hiroaq nie masz racji, powód jest właśnie taki jak koledzy piszą… @v3ct0r problem umiejscowienia silnika wycieraczki to żaden problem :slight_smile:

Tak w woli ścisłości:

hatchback

sedan

Można by powiedzieć że szyba jest położona pod dużym kątem i się nie brudzi tak bardzo ponieważ jest spory kawałek od końca auta. Jeśli się już ubrudzi to najczęściej w czasie deszczu lub błotem pośniegowym. Deszcz z dachu spływa po tej właśnie szybie (w sedanie) i ją czyści zarazem.

Poza tym niektóre sedany miały tylną wycieraczkę.

masz na myśli liftback’a?

a dlaczego słonie mają trąbmy ? i po co Pc ma CPU ?

głupie pytanie, głupia odpowiedz.

nie, ciągle mówię o sedanie, np.

Nissan Primera

Peugeot 406

I jeszcze zdarzały się Fordy Mondeo MkII ale nie mam fotki.