Tymczasowy dostęp konta admina<?!> VAIO VGN-NW21SF/S WIN7

Witam serdecznie.

Wielka prośba!

Potrzebuję pilnie porady odnośnie ewentualnego zgrania danych z ww VAIO firmy Sony. Może też być info jak dojść do zwykłego dostępu, a nie tymczasowego. Mam lapa mojej znajomej, która nieźle namieszała w systemie, a raczej nie robiła kompletnie nic (brak subskrypcji nawet darmowego antywira, zero defragmentacji itd). Po użyciu Recovera, po którym powinien być dostęp do niezmienionych plików (trwało to ponad dobę zanim znaleziono błędy i naprawił system wszelkie errory) jest 405GB wolnych z 452GB, co jak na mozliwości znajomej jest raczej mało prawdopodobne. Obecnie wygląda to tak: Udało mi się Windowsa postawić na nogi, wgrałam parę programów typu avast itd. Wszelkie aplikacje jak skype i inne pierdoły zostały bez zmian, jednocześnie nie mam dostępu do plików prywatnych. Po pierwsze: wyświetla mi się, że mam dostęp do konta “tymczasowego” i wszelkie dokonane zmiany nie zostaną zapisane. Po drugie: mimo komunikatu, o próbie późniejszego zalogowania się w celu uzyskania pełnego dostępu, nic się nie zmienia. Co mogę zrobić? Nie znam się na wielu rozszerzeniach (wiedza uzyskana w prostych tematach, w praktyce), sprzętach specjalnych- mam do dyspozycji netbooka i laptopa (własne), brak jakichkolwiek kabli- przydałby się program do odzyskania danych, bądź instrukcja umożliwiająca normalny dostęp do danych (jeśli takowe nadal są, dostępne po uzyskaniu wejścia w normalnym trybie). Jak uporam się z danymi, to po prostu wgram z partycji, według tutoriala na sony.pl, system fabryczny i tyle:)

Będę wdzięczna za porady,

pozdrawiam- Dorota

Może >>>TAK<<< spróbuj.

Tam jest pokazane na przykładzie Visty ale w Win7 będzie podobnie.

Niestety nic to nie daje;/ Mam nadzieję, że nic bardziej nie namieszałam:P

Dzięki ale chyba nic z tego, bo mimo wszystko nie widać żadnych plików prywatnych, więc niestety dane muszę odzyskać…

Znajoma nie zapisała, żadnych punktów, do których można powrócić, więc muszę jakimś programem je odnaleźć i wtedy na nowo zainstalować system (brak płytki, system jest na partycji)…

Help:(

Witaj. Spróbuj tym programem.

http://www.idg.pl/ftp/pc_21415/Easeus.D … d.436.html

podczas włączania laptopa trzymaj przycisk F7

i uruchom w trybie awaryjnym

kliknij prawym na dysk i zaznacz “read only” (aby uniknac sciagania nowych wirusow i zapisu ich)

w trybie awaryjnym powinienes miec konto kolezanki oraz konto Administrator

uruchom konto Administrator i zzrzuc co trzeba, w folderze users znajdziesz zawartosc konta kolezanki takze z konta Administrator wszystko odzyskasz,

napisz co z tego wyszlo

Spod LiveCD ( http://www.livecdlist.com/ ) systemu Linux jesteś w stanie dostać się do wszystkich plików na dysku i wykonać kopie na pendrive.

http://www.sysresccd.org/Main_Page

http://www.livecdlist.com/ubuntu

człowieku ale po kiego wała mu live cd sciagac i sie babrac w linuxie jak spod znanego mu windowsa moze to zrobic normalnie?!?!?!?? !!

F7 ----- Tryb awaryjny bez sieci -------- Administrator

takie trudne…?

Knopers po takiego wała, że twój sposób działa tylko jeśli na owe konto nie jest założone hasło :stuck_out_tongue:

na to konto hasło da sie załozyc tylko w trybie awaryjnym,

konto z przywilejami administratora to 1

a konto Administratora to 2

mr inteligjent

Tym zdaniem uświadomiłeś wszystkim swoje niedouczenie. Radzę ci skończyć się udzielać jeśli nie jesteś ogarniety w temacie.

własnie przed chwila to zrobiłem bo mam windows 7 home premium x64…

jak uruchomi w trybie awaryjnym to powinna miec konto Administrator i konto swoje, na swoje konto w ktorym ma przywileje admina ma haslo, a na konto Administrator nie ma hasła…

Twoje konto nie ma hasła bo admin twojego pc jest na tyle tępy by go nie ustawić. To, że ty go nie masz nie znaczy że każdy tak ma.

klopers33 , w sumie ciężko wywnioskować po pierwszym poście Dorottie , jak to u niej z kontami /hasłami.

Jest coś takiego ? Jest albo standardowe ,gość ,albo admin.Skąd pewność że hasła na admina nie ma ? Zwróć też uwagę na:

Także tu chyba ogólnie jest rozwałka w kontach/uprawnieniach.

Moja propozycja jest pod Twoją i podejrzewam że propozycje są w dobrej kolejności :wink:

Bardzo dziękuję WSZYSTKIM! !!

no więc miło slyszeć że problem rozwiązany, ja ze swojej strony przepraszam, uważam że wszyscy mieliśmy nieco racji :slight_smile: