[TypowyTemat]Mądrofon do 700zł (800zł max.)

Temat mówi wszystko.

Poszukuję ogólnie smartphone’a, i tak po oględzinach instynktownie czuję, że właśnie do 800zł można znaleźć telefon o najlepszym stosunku możliwości do ceny. Czy może się mylę?

Pewnie tak, ale przyjrzałem się aparatom w Play’u, i jeden szczególnie wpadł mi w oko: LG Swift L9 (recenzje ma bardzo pozytywne, poza kiepską tylną klapką i słabym aparatem - ale to w końcu ma być przenośny komputerko-telefon, a nie lustrzanka, prawda?)

Warto? Czy coś tańszego i równie dobrego? Coś jednak droższego ale sporo lepszego?

Znajomy polecał mi jeszcze HTC Desire C, ale w recenzji wytykają mu małą wydajność, i to samo wytykają użytkownicy. To może jakiś Samsung (są trochę brzydkie w porównaniu do serii L)?

ja na twoim miejscu rozejrzałbym się nad używanym samsungiem galaxy SII to wydajny telefonik;]

Ja z takiego piszę. E72 - seria tzw bisnesowa Nokii czyli dla osób będących bardziej na bieżąco to średniowiecze, ale zalety ma jednak niezaprzeczalne. Jest kuloodporna, no może nie aż tak twarda ale swoje już wycierpiała, a nie zniosłyby tego współczesne smartfony (głównie za sprawą mojego potomstwa). Pisze się na niej wygodniej niż na klawiaturze qwerty dotykowej - opinia dosyć subiektywna, ale wiele osób podziela to zdanie. Cena dużo niższa niż progowa podana w temacie. Współczynnik pojemność baterii/prądożerność o niebo lepsza niż w mądrofonach z wyświedlaczem jak w nawigacji. Jest jeszccze jeden plus związany z ładowaniem baterii - 2 róże gniazda ładowania (nokiowskie okrągłe cienkie i uniwersalne dla wszystkich nowych telefonów), jak nie masz ładowarki, to masz pewność, że ktoś Ci pożyczy. Żeby nie było, że nie wiem co piszę podam też minusy. Mały wyświetlacz, wolny procesor, przestarzały Symbian sprawiają, że telefonu zamiast PC używam do celów internetowych tylko przy skanowaniu dysku komputera za pomocą MHDD i podobnych sytuacjach :slight_smile:

zapomniałem o jednym plusie - aparat nie ma w prawdzie 19 megapikseli ale ma tryb makro, którego czasem brakuje w nowszych modelach telefonów (btw sztuczne zwiększa rozdzielczości w niewielkim stopniu poprawia jakość a w dużym stopniu zwiększa rozmiar zdjęcia więc jest to taki sam marketing jak parę lat temu promowanie telefonów z wyświetlaczem 16 mln kolorów zamiast 0,25 mln).