Tysiąc pierwszy raz o usuwaniu Visty

Witam. Na wstępie zaznaczam, że przeczytałem 9/10 topiców w tym dziale poświęconych mojemu zagadnieniu oraz dziesiątki stron w googlach, tak więc będę wdzięczny za napisane najprostszym językiem odpowiedzi na moje pytanie.

Mianowicie zainstalowałem Windowsa Vistę, wywaliłem XP ale chciałbym na nowo go zainstalowac, jednak nie mogę - podczas autostartu CD z XP mam napisane, że na syku zainstalowana jest nowa wersja systemu windows i operacja nie może zostac zakończona. Sry, że tak odświeżam, ale trzeci dzień już szperam i chciałbym wreszcie pozna jak najbardziej trafną i rzetelną odpowiedź.

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi na temat.

W biosie ustaw aby komputer startował z napędu wkładasz płytę z XP,gdy pojawi się komunikat “Naciśnij dowolny klawisz…” wciskasz go i rozpoczynasz instalację.Nie uda Ci się tego zrobić gdy płytę włożysz do napędu przy uruchomionej Viście.

Przegraj potrzebne dane na inną partycję / DVD i usuń partycję na której była Vista. Później zainstalujesz XP na pustym obszarze dysku, tworząc nową partycję przy instalacji.

He he…mialem dokladnie to samo.Ja chcialem okok XP miec zapodac jeszcze winde 98SE.Zrób tak jak doradzili koledzy.