Tysiąc pierwszy raz o usuwaniu Visty

(69luzak) #1

Witam. Na wstępie zaznaczam, że przeczytałem 9/10 topiców w tym dziale poświęconych mojemu zagadnieniu oraz dziesiątki stron w googlach, tak więc będę wdzięczny za napisane najprostszym językiem odpowiedzi na moje pytanie.

Mianowicie zainstalowałem Windowsa Vistę, wywaliłem XP ale chciałbym na nowo go zainstalowac, jednak nie mogę - podczas autostartu CD z XP mam napisane, że na syku zainstalowana jest nowa wersja systemu windows i operacja nie może zostac zakończona. Sry, że tak odświeżam, ale trzeci dzień już szperam i chciałbym wreszcie pozna jak najbardziej trafną i rzetelną odpowiedź.

Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi na temat.

(hevet) #2

W biosie ustaw aby komputer startował z napędu wkładasz płytę z XP,gdy pojawi się komunikat "Naciśnij dowolny klawisz...." wciskasz go i rozpoczynasz instalację.Nie uda Ci się tego zrobić gdy płytę włożysz do napędu przy uruchomionej Viście.

(Mireczek) #3

Przegraj potrzebne dane na inną partycję / DVD i usuń partycję na której była Vista. Później zainstalujesz XP na pustym obszarze dysku, tworząc nową partycję przy instalacji.

(Dobrykamil) #4

He he..mialem dokladnie to samo.Ja chcialem okok XP miec zapodac jeszcze winde 98SE.Zrób tak jak doradzili koledzy.