U jakiego operatora telefon na kartę i jaki tani telefon kupić?

Witam

Tak jak w temacie. Pierwsza kwestia, to że zastanawiam się jaka opcja telefonu na kartę jest najlepsza? Lata mam telefon w T-mobile, ale właśnie kończy mi się ważność konta i zastanawiam się nad zmianą, bo w TM co miesiąc jest pobierana kwota 3zł, za przedłużenie konta. W zasadzie mało rozmawiam przez telefon, dlatego nie opłaca mi się specjalnie opcja przejścia na abonament to raz, a dwa opcja na kartę, gdzie to co miesiąc pobiera się te 3zł, też średnio mi pasuje. W Orange widziałem, że jest opcja “rok ważności konta” i z tego co rozumiem, jest to opcja darmowa, więc może warto byłoby się tam przenieść?

Orientuje się też ktoś jak wygląda kwestia przeniesienia numery, jakie koszty? Czy może nie warto sobie tym zawracać głowy i po prostu ewentualnie kupić nowy starter? Wie ktoś jak wygląda kwestia tego startera, gdzie można sobie wybrać numer? Czy jest w nim już jakaś konkretna taryfa, czy można ją sobie potem samemu wybrać? Chyba że jednak ktoś uważa, że nie warto przechodzić do Orange, albo jest jeszcze jakaś ciekawsza opcja?

I na koniec jeszcze mam pytanie odnośnie telefonu. Chodzi mi o zwykły telefon, prosty, tak do 150zł, tak by spełniał dobrze swoją funkcję, czyli bycie telefonem :slight_smile: Głównie zależy mi na tym, by jednak ta bateria trochę w nim potrafiła wytrzymać.

Pozdrawiam

Polecam Play na kartę.

Polecam Klucz Mobile https://klucz.net/.

Doładowanie konta kwotą min. 5 zł przedłuża jego ważność o rok. Minuta połączenia do wszystkich w PL to 19 gr - cenę tę można obniżyć korzystając z pakietów minut. Ciekawostką jest cena połączeń zagranicznych np. do UE 15 gr/min, USA i Kanada 5 gr/min. Nie masz żadnych zobowiązań wobec operatora. Przeniesienie numeru załatwia nowy operator (https://klucz.net/TransferNumber), warunkiem jest zarejestrowanie danych u operatora dotychczasowego.

Jeśli chodzi o telefon do telefonowania z długo trzymającą baterią, to możesz rozważyć tę propozycję http://www.x-kom.pl/p/232168-smartfon-telefon-fablet-nokia-215-dual-sim-czarny.html

Pozdrawiam

Opcji jest dużo. Ja mam starszą trochę kartę z 36i6 (Plus) i płacę 50zł na 3 miesiące. Mam taką taryfę, że do Plusa mam za darmo SMS oprócz 1. SMS-a za 6gr. Do reszty SMS za 15gr a połączenia nie wiem, bo nie dzwonię. Czy to się opłaca? No nie wiem. Są różne opcje, np. za darmo do wszystkich po doładowaniu za tyle i rok ważności konta po doładowaniu za tyle, ale jest kruczek, że i tak musisz doładować, bo za darmo będziesz miał tylko przez ten okres zwykłego doładowania, czyli mały psikus a pozornie dobra oferta.

Abonament? Słyszałem, że Virgin i Viking Mibile mają niezłe oferty.

Możesz aktywować rok ważności konta za 3zł a potem wyłączyć powinien zostać roczny termin :slight_smile:

Jak mało dzwonisz może spodoba ci się Virgin Freemium

za darmo

30 minut do wszystkich

30 smsów do wszystkich

300 mb  + jakby było mało to masz pakiety lub tam poza jakieś grosze za sms/rozmowę.

https://virginmobile.pl/oferta/freemium

W play masz darmowy starter który zamawiasz na ich stronie (nawet za przesyłkę nie płacisz), do niego 3zł, po miesiącu zmieniasz taryfę na rok ważności konta i doładowujesz za 5zł. W cenach połączeń się nie orientuję, ale wszystko jest na ich stronie :wink:

Z tego co się orientowałem, to ogólnie dość podobne oferty, jeśli idzie o koszty smsów i rozmów (patrzyłem na TM, Orange i Play, zobaczę jeszcze na Virgin). Głównie najważniejsza dla mnie jest kwestia ważności konta, w TM, przez długi czas miałem opcję automatycznego przedłużania, jednak po tym jak się zorientowałem, że zabiera mi miesięcznie 4zł, to zrezygnowałem, miałem jeszcze konto ważne przez rok i właśnie za miesiąc mi się kończy. Nie za bardzo podoba mi się opcja, że byłbym zmuszony doładowywać telefon cały czas, obojętnie czy tego potrzebuję czy nie, byleby utrzymać ważność (teraz z tego co widziałem, to jest to chyba 3zł miesięcznie). A właśnie na pewno Orange ma taką opcję, że konto jest ważne przez rok.

Z przeniesieniem numeru nie byłem pewny, bo ostatnio słyszałem, że po przeniesieniu z TM do Orange się płaci, aczkolwiek tam chodziło o jednoczesne przejście na abonament, więc może dlatego.

A orientuje się ktoś w telefonach, tak jak w pierwszym poście pytałem? Jakiś do 150zł, tak by w miarę długo bateria trzymała?

Polecam Play.

“Stan darmowy” SMS i rozmowy 0zł wewnątrz sieci,wybierasz taryfę z nie limitowanym internetem plus do tego nie limitowane SMS do wszystkich sieci i taka kompozycja super.

Telefon do 150 zł- na olx lumie 530 sprzęt tajfun za grosze.

mój tata ostatnio wziął numer na karte bez telefonu a telefon zamówił na raty 0% i wyszło taniej niż w ofertach jakie mu proponowali. Sferis ma na pewno teraz raty 0% na allu chyba też są. Może to jest jakaś opcja ?