U kogo kupić microSD 32GB sprawdzoną? (allegro)

(DiamondBack) #1

Szukam kogoś kto ostatni czasy kupił kartę microSD 32GB najlepiej class 10 (ale 4 też ujdzie). Jako, że ostatnio podróbek pendrive'wów i kart pamięci jest normalnie plaga dlatego pytam o kogoś kto taką kupił i mu sprawnie działa, by podał mi linka do aukcji albo nazwę usera z allegro.

(system) #2

Powiem tak, nie kupuj z Allegro - naprawde trudno odroznic oryginal od podrobki a w normalnym sklepie roznica w cenie to zaledwie 20zl.

Ja ostatnio kupowalem MicroSD Kingstona w MixElectronics i zaplacilem 279zl w zestawie z Adapterem na SD i czytnikiem USB.

(DiamondBack) #3

Różnica jest większa. Bo za 32GB class 4 w sklepach to ok 239 zł a class 10 pewnie powyżej 300 zł. Stąd moja decyzja na allegro

(system) #4

A zagladales w ogole do sklepow typu morele ?

Link: http://www.morele.net/karta-pamieci-kin ... s-4-337923

Wybor: http://www.morele.net/rtv/nawigacja-gps ... crosd+32gb

Na pewno kupujac w normalnym sklepie jest bezpieczniej nawet przy realizowaniu reklamacji.

i teraz widze, ze troche przeplacilem :o #-o

-- Dodane sobota, 3 grudnia 2011, 21:51 --

A nie, nie przeplacilem...moj kingston jest class 10 :smiley:

(DiamondBack) #5

Jak dla mnie to wciąż za drogo. Ale w ostateczności pomyślę.

(system) #6

W morele class 4 jest za 160zl, jesli chcesz zjechac nizej to juz tylko kupisz podrobki. Niestety taka jest prawda.

(system) #7

Co do Allegro to kupić u kogoś kto ma konto FIRMOWE, wystawia paragony, faktury i ma normalne ceny.

(DiamondBack) #8

Niestety i w takich firmach trafiałem na trefne kingstony :frowning:

To jest chore jednym słowem. Sprzedaż podróbek przecież podchodzi pod paragraf u nas w kraju a i tak to kwitnie jak cholera...

(system) #9

To nie jest zadna gwarancja oryginalnosci.

(system) #10

A to o prawach kupujących nic nie słyszeliście? O tym, że handel podróbkami w Polsce jest nielegalny i ścigany z urzędu? Przecież jak firma wam sprzeda podróbkę to ją można tak udup... że się gościu nie pozbiera, trzeba znać swoje prawa.

(I Tomasz I) #11

Jak komuś się chce udupiać, czekać aż 997 ruszy sprawę (o ile ruszy) i biegać po sądach przez pół roku to proszę bardzo. Ja sam dobrze wiem że przedsiębiorcy mają w d. przepisy. Ostatnio musiałem jechać 120km bo szanowny pan FIRMA nie wiedział co to odstąpienie od umowy w ciągu 10dni od otrzymania przesyłki, nie odbierał telefonów miał ogólnie gdzieś załatwienie tej sprawy. Po przyjeździe okazało się że moja paczka nawet nie była otwarta :lol:

(system) #12

@Szymek1987 mysle, ze autor watku chcialby po prostu kupic karte pamieci a nie testowac skutecznosc polskiego prawa.

Wracajac do meritum, jesli chcesz wydac ponizej 100zl na karte to raczej jest wielkie prawdopodobienstwo, ze kupisz podrobe a jak masz te 150zl to warto kupic w normalnym sklepie typu morele, euro czy po prostu poszukac czegos przez porownywarke cen. Taka jest moja rada.

A jesli nie masz 150zl to rozwaz to czy rzeczywiscie jest ci na gwalt potrzebne 32GB i czy nie mozesz kupic 16GB w nizszej cenie ale oryginal.

(DiamondBack) #13

http://allegro.pl/najszybsza-micro-sdhc ... 93082.html

Kupiłem tą. Sprzedawca podczas rozmowy przekonywał, że towar ma oryginalny i od lat sprzedaje karty ADATA.

Już raczej jestem spokojny :wink: i fakt, że ja mam niemiłe wspomnienia z polskim sądownictwem i wiem na własnej skórze, że bardziej chroni się przestępców jak poszkodowanych :wink:

Ogólnie dzięki za pomoc i pomysły.

-- Dodane 08.12.2011 (Cz) 21:40 --

Kartę mam już 2 dzień. Prawdę mówiąc nie spodziewałem się tak dobrej karty. Śmiało mogę ją polecić każdemu :slight_smile:

Okazałą się oryginałem w pełni sprawnym :wink: