U kogo kupić microSD 32GB sprawdzoną? (allegro)

Szukam kogoś kto ostatni czasy kupił kartę microSD 32GB najlepiej class 10 (ale 4 też ujdzie). Jako, że ostatnio podróbek pendrive’wów i kart pamięci jest normalnie plaga dlatego pytam o kogoś kto taką kupił i mu sprawnie działa, by podał mi linka do aukcji albo nazwę usera z allegro.

Powiem tak, nie kupuj z Allegro - naprawde trudno odroznic oryginal od podrobki a w normalnym sklepie roznica w cenie to zaledwie 20zl.

Ja ostatnio kupowalem MicroSD Kingstona w MixElectronics i zaplacilem 279zl w zestawie z Adapterem na SD i czytnikiem USB.

Różnica jest większa. Bo za 32GB class 4 w sklepach to ok 239 zł a class 10 pewnie powyżej 300 zł. Stąd moja decyzja na allegro

A zagladales w ogole do sklepow typu morele ?

Link: http://www.morele.net/karta-pamieci-kin … s-4-337923

Wybor: http://www.morele.net/rtv/nawigacja-gps … crosd+32gb

Na pewno kupujac w normalnym sklepie jest bezpieczniej nawet przy realizowaniu reklamacji.

i teraz widze, ze troche przeplacilem :o #-o

Dodane sobota, 3 grudnia 2011, 21:51

A nie, nie przeplacilem…moj kingston jest class 10 :smiley:

Jak dla mnie to wciąż za drogo. Ale w ostateczności pomyślę.

W morele class 4 jest za 160zl, jesli chcesz zjechac nizej to juz tylko kupisz podrobki. Niestety taka jest prawda.

Co do Allegro to kupić u kogoś kto ma konto FIRMOWE, wystawia paragony, faktury i ma normalne ceny.

Niestety i w takich firmach trafiałem na trefne kingstony :frowning:

To jest chore jednym słowem. Sprzedaż podróbek przecież podchodzi pod paragraf u nas w kraju a i tak to kwitnie jak ■■■■■■■…

To nie jest zadna gwarancja oryginalnosci.

A to o prawach kupujących nic nie słyszeliście? O tym, że handel podróbkami w Polsce jest nielegalny i ścigany z urzędu? Przecież jak firma wam sprzeda podróbkę to ją można tak udup… że się gościu nie pozbiera, trzeba znać swoje prawa.

Jak komuś się chce udupiać, czekać aż 997 ruszy sprawę (o ile ruszy) i biegać po sądach przez pół roku to proszę bardzo. Ja sam dobrze wiem że przedsiębiorcy mają w d. przepisy. Ostatnio musiałem jechać 120km bo szanowny pan FIRMA nie wiedział co to odstąpienie od umowy w ciągu 10dni od otrzymania przesyłki, nie odbierał telefonów miał ogólnie gdzieś załatwienie tej sprawy. Po przyjeździe okazało się że moja paczka nawet nie była otwarta :lol:

@Szymek1987 mysle, ze autor watku chcialby po prostu kupic karte pamieci a nie testowac skutecznosc polskiego prawa.

Wracajac do meritum, jesli chcesz wydac ponizej 100zl na karte to raczej jest wielkie prawdopodobienstwo, ze kupisz podrobe a jak masz te 150zl to warto kupic w normalnym sklepie typu morele, euro czy po prostu poszukac czegos przez porownywarke cen. Taka jest moja rada.

A jesli nie masz 150zl to rozwaz to czy rzeczywiscie jest ci na gwalt potrzebne 32GB i czy nie mozesz kupic 16GB w nizszej cenie ale oryginal.

http://allegro.pl/najszybsza-micro-sdhc … 93082.html

Kupiłem tą. Sprzedawca podczas rozmowy przekonywał, że towar ma oryginalny i od lat sprzedaje karty ADATA.

Już raczej jestem spokojny :wink: i fakt, że ja mam niemiłe wspomnienia z polskim sądownictwem i wiem na własnej skórze, że bardziej chroni się przestępców jak poszkodowanych :wink:

Ogólnie dzięki za pomoc i pomysły.

Dodane 08.12.2011 (Cz) 21:40

Kartę mam już 2 dzień. Prawdę mówiąc nie spodziewałem się tak dobrej karty. Śmiało mogę ją polecić każdemu :slight_smile:

Okazałą się oryginałem w pełni sprawnym :wink: