U-Torrent predkość spada

Witam, mam problem z pobieraniem plików przez utorrent ostatnio zauważyłem, że po włączeniu programu prędkość maksymalna pobierania utrzymuje się przez niecałą minute a potem spada do 1 kb/s i tak za każdym razem gdy włączę program. Teraz mam internet w netii wcześniej miałem neostradę i też się tak działo, przez parę dni na laptopie prędkość była normalna, po podłączeniu komputera stacjonarnego do internetu po 1 dniu zaczęło się coś takiego dziać. Proszę o jakieś rady nie wiem czym to jest spowodowane

Próbowałeś ograniczyć prędkość wysyłania?

Albo zmień klienta ;p

U-Torrent nigdy nie gościł u mnie więc więcej nie doradzę ;/

czytaj o konfiguracji tego klienta

tutaj

napisz z jakiej puli masz przypisany ip , oraz jaki status posiada klient

jeśli posiadasz router to musisz przekierować porty, pomocna może okazać się aplikacja

Simple Port Forwarding

Test-port

Apropos routera to też istotne jest jaki to router bo niektóre po prostu nie radzą sobie z programami torrentowymi.

Kolego

mam taki sam problem: po włączeniu uTorrenta przez kilka minut leci pełnym pasmem, by potem spaść prawie do zera :frowning:

predkość spada takze wtedy gdy do pracującego uTorrenta dodaje nowe zadanie do sciągnięcia; predkośći spadają,

trójkącik w dole programu świeci się na zielono,

a (wbudowany w program) tester parametrów łącza i konfiguracji sieci napisał ze sieć i program jest skonfigurowany poprawnie i potrzebne (do ściągania) porty są pootwierane

zwracam się do Ciebie bo widzę ze miałeś taki sam problem, w jaki sposób go rozwiazałeś? proszę o odpowiedź bo ja tu już białej gorączki dostaję :oops:

pozdrawiam ![-o<

w routerze aktywuj UPnP, także w uTorrencie w Ustawienia==>Połaczenie zaznacz dwie opcje

włącz mapowanie portów UPnP

włącz mapowanie portów NAT

jeśli masz te opcje zaznaczone to sprawdź jeszcze czy masz włączone maskowanie protokołu

w sekcji

to chyba nie oto chodzi bo nie posiadam routera,

jest jeszcze jedna sprawa-informacja która generuje program uTorrent, mianowicie:

gdy włączam program i on na początku ściąga całą szerokością pasma, to po kilku minutach gdy zaczyna spadać pojawia się w dole programu (obok zielonej ikonki) komunikat " Disk overloaded 100%" co po Polsku znaczy chyba "brak miejsca na dysku 100%" - co oczywiście nie jest prawdą bo dysk jest duży i prawie pusty bo kupiony nie dawno, przy starcie programu odnosi się wrażenie, że dysk nie nadąża zapisywać ściąganych danych, lub coś podobnego,

dodam, że jest to dysk zewnętrzny przypinany do komputera przez łącze USB,

na zagranicznych forach znają ten problem i kojarzą, że dysk jest zewnętrzny, doczepiany do komputera, ale żadnej konkretnej rady tam nie znalazłem, może tutaj ktoś wie,

proszę o pomoc;

pozdrawiam

W takim razie to może być faktycznie problem ze zbyt wolnym transferem lub zapisem i może to być nie do przeskoczenia.

Dla pewności zmień miejsce docelowe do zapisu na inny dysk (podłączony w środku komputera) i sprawdź czy problem dalej będzie występował.