UAC - samo zmienia się na najwyższy poziom

Od jakichś dwóch dni moje UAC samo zmienia się na najwyższy poziom. Wcześniej miałem na najniższym.

Nic, tylko się cieszyć. Na najniższym poziomie uruchamiasz wszystko jako administrator i nawet byle mniejszy wirus reklamiarz może ci wstrzyknąć złośliwy kod do każdego (dosłownie) pliku na całym dysku (serio, do stref systemowych i uruchomieniowych też) nie mówiąc o mega łatwym zatruciu BIOS/UEFI rootkitem które zajmuje jakieś 2 sekundy.

Jeśli masz antywirusa to może on to zmienia, sprawdź ustawienia bezpieczeństwa. 

Nie zmieniaj tego na niżej niż przedostatnia opcja, uwierz mi że odwirusowywanie płyty głównej to męka.

UAC mam wyłaczony całkowicie chyba z 10 lat… zawirusowanie płyty głównej ??? masz  poczucie humoru :slight_smile:

Jak instalujesz piraty i nie patrzysz co klikasz, tylko bezmyślnie “next”. Jak @highman już zauważył - przedni żart. Bez UAC i antywirusa nie złapałem nic od długich lat.

Tak czy siak dlaczego samo mi się podwyższa? Dodawałem nawet wpisy w rejestrze żeby wyłączyć ale nadal jest.

W trybie awaryjnym jest wszystko OK, nie wiem co może kasować te wpisy normalnie. Raczej nie wirus, skanowałem wieloma skanerami.

Prędzej powoduje to jakiś anty-wirus albo inny “auto ulepszacz”. Przecież ZWIĘKSZA poziom zabezpieczeń.

Antywirusa nie mam. Ulepszacze mam, ale raczej auto skonfigurowane na ręczne. Rozumiem gdyby to się stało po użyciu takiego programu, ale nic z tych rzeczy. Nie przypominam sobie żebym coś instalował/zmieniał kiedy to się następnego dnia stało. Wątpię żeby przełączył coś też ktoś inny, np. brat.

Wcześniej instalowałem na innej partycji inny system, ale wątpię żeby to miało związek. http://prntscr.com/afng3i