UAC - upierdliwe prośby o zezwolenie


(Kot W Polewie) #1

niektóre programy potrzebują zezwolenia na uruchomienia - jest to ok

problem zaczyna się kiedy mamy taki programik i zaznaczamy mu opcję "uruchom przy starcie systemu"... wtedy po każdym uruchomieniu systemu musimy mu zezwalać na uruchomienie się, co jest wyjątkowo upierdliwe...

więc mam pytanie, czy nie da się dodać takiego programu jako jakiego wyjątku lub czegoś, tak by nie musiał otrzymać zezwolenia na start?


(Krzkaczor) #2

Spróbuj całkiem wyłączyć UAC http://www.google.com/search?client=ope ... 8&oe=utf-8


(Vcx3) #3

Wyłącz UAC ... a byle haker (jeśli nie masz innych skutecznych zabezpieczeń)będzie mógł do woli buszować na Twoim komputerze. Podobnie trojany, malware, po znalezieniu się na dysku będą miały łatwiejsze zadanie by zainfekować system.


(Tomek Matz) #4

Nie ma możliwości dodawania wyjątków do UAC. Możesz się przyjrzeć darmowej aplikacji Norton UAC Tool. Aplikacja ta dodaje do komunikatów UAC nowy checkbox "Don't ask again". Jeśli go zaznaczysz to teoretycznie (nie wiem jak jest w praktyce) komunikat nie powinien się ponownie pojawić dla danej aplikacji, ale mimo to zostanie ona uruchomiona z uprawnieniami administratora. Jeśli zdecydujesz się na ten program musisz mieć na uwadze jedną rzecz i tu cytat z powyższego linku

Czyli w pewnym sensie jest to spyware ... Możesz spróbować zablokować tą aplikację na firewallu, ale nie wiem, czy wówczas nie przestanie działać. Anyway nic lepszego w tym temacie nie udało mi się znaleźć.

EDIT: Możesz jeszcze spojrzeć na ten link http://www.vistax64.com/tutorials/162976-bypass-uac.html. Skrót utworzony w ostatnim kroku dodasz sobie do autostartu i powinno działać.