Uaktualnić system do wersji Windows 11?

Dziś odpaliłem laptopa aby pooglądać YouTube i Netflix’a , i to takie zaskoczenie pojawiło mi się Windows Update - ikonka na pasku zadań w niebieskim kółeczku , klikam na tą ikonkę i pojawiło się okno Windows Update z komunikatem - " Aplikacja Uaktualnij do wersji Windows 11 jest gotowa — i jest bezpłatna ! " - myślę tak : czy zainstalować system czy poczekać .

Mój laptop to taki " Volkswagen Golf 8 GTI " śmiga nie całe 3 miesiące , to jest Lenovo Legion 5 z AMD Ryzen 4000 Mobile - Ryzen 7 4800H z 16 GB RAM DDR4 3200 MHz .

Twój wybór.
Ja mam kompa stacjonarnego takiego:

Mobo: Tuf Gaming X570 Plus;
CPU: AMD Ryzen 7 3700X
GPU: Gigabyte RTX 2080 Super;
Monitor od AOC podłączony poprzez DP (DisplayPort)
Audio: amplituner Yamaha R-N402D podpięty poprzez S/PDIF;
Myszka i klawiatura od Logitech’a
Kamerka: Logitech C920S

No i większość rzeczy mi działa. Wiadomo, ten bug z AMD, co powoduje spowolnienie Cache procesora i kilka innych, ale u mnie pojawił się tylko jeden. Czasem po wyłączeniu starszej gry pokroju Search And Rescue 4 Menu start się blokuje…

Decyzja należy do ciebie.

Zależy. Jeżeli to laptop do pracy, który po prostu musi działać to bym zaczekał aż Windows 11 mocniej zadomowi się na rynku, dopracowane zostaną wszystkie problemy. Jeżeli masz na nim dużo różnych programów w nietypowej konfiguracji, które musisz codziennie używać to też bym zaczekał.

Jeżeli to laptop do rozrywki czy przeglądania sieci itp, a dodatkowo jak coś pójdzie nie tak, to żaden problem bo masz też inny komputer, który jest tym głównym, to śmiało bym instalował.

W 10 ciągle psują drukarkę to i 11 w tej dekadzie nie dopracują.

W 11 też już zepsuli :wink:

Witaj!

Wczoraj zainstalowałem ten „ciekawy system” i powiem wam : było warto , laptop śmiga coraz bardziej że…nie wracam do Windowsa 10 , mam na komputerze stacjonarnym wspominany system Windows 10 Home i też śmiga od 2017 r. bez awarii i deinstalacji , mam mało programów i Windows Defender aktywny od zawsze.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.