Uaktualnienie biosa

witam wszystkich :smiley:

mam taki dylemat. otóż kumpel pobrał aktualizacje do laptopa i teraz mam problem z systemem, twierdzi, że to przez te aktualizacje, które zmieniły mu bios-a. Czy to możliwe że podczas aktualizowania jest też zmieniany bios w laptopie czy tylko aktualizacje dotyczą samego Windowsa?? (IBM) Jak to jest??

dziękuję serdecznie za odpowiedzi. pozdrawiam

rafal83 , aktualizacje systemowe dotyczą tylko samego systemu, nie mogą w biosie nic przestawiać.

Jeśli sam nie aktualizował biosa, to akutalizacje Windows’a napewno mu tego nie zrobiły :wink:

W przypadku IBM teoretycznie może również dotyczyć BIOS-u, jeśli masz na myśli aktualizacje wykonywane za pomocą ThinkVantage System Update.

Jednak, jest to bardzo mało prawdopodobne, gdyż ten program może pobrać aktualizacjie BIOS i FirmWare do Twojego komputera, ale ich nie zainstaluje bez Twojej wiedzy i zgody ze względów właśnie na bezpieczeństwo sprzętu.

Musisz napisać więcej o czynnościach wykonanych przez anonimowego kogoś, kto tak twierdzi.

Być może coś wykonał pospiesznie i w niewiedzy.

Tak, czy inaczej w przypadku IBM nigdy nie spotkałem się z sytuacją, żeby aktualizacja BIOS, czy FirmWare zaszkodziła komputerowi, jeśli była wykonana poprawnie.

Spotkałem się natomiast z aktualizacjami MS, po których były problemy.

dzięki :smiley: